17.kolo CLD U 19 sobota 28.2. 2020 11:00 UMT Bedřichovská

FK METEOR PRAHA VIII U19 – FK PARDUBICE 3 : 3 ( 2 : 0 ) PK 5 : 4

S Pardubicemi za dva body

Do prvního zápasu na domácím hřišti jsme vstoupili s odhodláním prezentovat se aktivní kombinační hrou, kterou jsme chtěli dostat soupeře pod tlak. Hra se nám dařila, ve 24. minutě si na kolmou přihrávku za obranu naběhl A. Trenkwitz, v zakončení zvolil střelu, kterou vyrazil brankář Pardubic za velké vápno, u odraženého míče byl první M. Němec, který ho z první trefil na přední tyč branky hostí 1 : 0. Naše další snaha byla korunována druhou brankou v prodloužení prvního poločasu, brankář hostí fauloval ve vápně A. Trenkwitze, nařízenou penaltu proměnil v naší druhou branku J. Král 2 : 0.

O poločase jsme mužstvo nabádali k obezřetnosti, vzhledem ke kvalitě soupeře, chtěli jsme pokračovat ve stejném způsobu hry jako v poločase prvním. Ve 48. minutě jsme zbytečně faulovali na hranici velkého vápna. Dobře zahraný trestný kop D. Baloga J. Šerák vyrazil na tyč, míč se odrazil na malé vápno, kde jsme nepokryli dobíhajícího J. Bouru, který snížil na 2 : 1. V 52. minutě hosté po centru z levé strany hlavou vyrovnali S. Šimkem na 2 : 2. V 54. minutě po centru tentokráte z prvé strany zahrál ve vápně rukou J. Blažíček a z penalty šli hosté do vedení brankou D. Baloga 2 : 3. Na otočení zápasu v náš neprospěch jsme zareagovali trojím střídáním. V závěru zápasu jsme dostali hosty pod tlak, první šanci prováhal svým zakončením P. Ilušák ( měl jít do kličky ) . Po dalším průniku P.Ilušáka a jeho centru od brankové čáry zahrál rukou obránce hostí. V 87. minutě vyrovnal z penalty J. Blažíček na 3 : 3. V prodloužení, kdy se nastavovali 4. minuty jsme chtěli rozhodnout, vypracovali jsme si dobré příležitosti , střela A. Trenkwitze se otřela o horní roh pardubické branky a s hlavičkou V. Polívky si poradil brankář Pardubic.

V penaltovém rozstřelu, i když se pro nás situace nevyvíjela příznivě jsme díky dvěma chyceným penaltám J. Šerákem a chladné hlavě M. Němce při poslední penaltě a získali druhý bod.

Závěrem : škoda hrubých chyb v úvodu II. poločasu, kdy jsme inkasovali tři branky.

Sestava : Šerák, Nejeschleba, Blažíček, Macek, Špaček, Topol, Greguš, Král, Veleba, Němec, Trenkwitz

Náhradníci : Chlum, Petrouš, Polívka, Chaloupka, Janovský, Novák

Střídání :