První jarní soutěžní zápas mezi domácím Meteorem a západočeským FK Ostrov byl velmi podobný tomu ze srpna loňského roku. I tentokrát se hráči Ostrova dostali během zápasu do dvoubrankového vedení, o které ale přišli tak jako při svém domácím zápase v jeho samém závěru. O tom kdo získá druhý bonusový bod musely tedy tak jako na podzim rozhodovat pokutové kopy. V neděli v nich byli úspěšnější hráči Meteoru.

Oba týmy si střelbu pokutových kopů vyzkoušely už v průběhu zápasu. Tu první kopali hosté po faulu Sůry ve svém pokutovém území hned v úvodu utkání. Psohlavec ji bezpečně proměnil. 0 : 1.

Hosté si své vedení pečlivě hlídali, ale byli i aktivní. Každou nabídnutou příležitost využívali k nebezpečným atakům, ale větší příležitosti na změnu skóre měli domácí fotbalisté. Ty největší měli Novotný a Sůra. Nejprve ve 30. minutě po centru Frohny poslal míč Novotný hlavou jen do břevna branky Vaněčka. Stejně neúspěšně si po přihrávce od Dvořáka vedl ve 43. minutě i Sůra.

Druhý poločas zahájili lépe domácí a ve 46. minutě Vaněček jen s námahou vyrazil na roh Kostkovu střelu. Podobně si na druhé straně vedl i domácí brankář Toma když v 50. minutě zneškodnil Matouškovu příležitost. Následující minuty byly ve znamení boje o střed hřiště. Domácí se snažili o vyrovnání a hosté zase o to aby si vedení pojistili. To se jim podařilo v 64. minutě když Matouškův centr proměnil ve druhou branku hlavou opět Psohlavec. 0 : 2. Teprve po této druhé obdržené brance začali domácí předvádět výkon, který přítomní fanoušci očekávali. Jejich tlak sílil a přišla i částečná odměna. V 72. minutě předvedl nádherné sólo až z vlastní poloviny Dvořák, které zakončil kontaktní brankou. 1 : 2. V 80. minutě přišel na hřiště čerstvý domácí hráč Slavata, kterého jeden z bránících hráčů při jeho prvním doteku s míčem v pokutovém území fauloval. Následovala penalta, kterou proměnil Kostka. 2 : 2. V závěru zápasu mohli strhnout vítězství na svoji stranu oba týmy, ale především příležitosti domácího Blažíčka a na straně hostů Bursíka zůstaly nevyužity. Následoval penaltový rozstřel, ve kterém byli šťastnější domácí fotbalisté.

FK Meteor Praha VIII – FK Ostrov 2 : 2(0 : 1), p.k. 5 : 4

Branky: 72. Dvořák, 80. p.k. Kostka – 1. p.k. a 64. Psohlavec

R: Němec V. – Průcha M., Havlík M.

DS: Rauch P.

ŽK: 2 – 2

FK Meteor Praha VIII

Toma – Sůra, Rada, Frantl, Frohna – Žáček – Junek(82. Slavata), Novotný(67.Blažíček), Ezeala, Dvořák – Kostka. Trenér: J. Fíček.

ps