V pondělí 6.4. vláda na svém jednání schválila výjimku ze současného úplného omezení provozu sportovišť – od úterý je možné opět začít využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování. Pokud dodrží minimální odstup dvou metrů od ostatních osob, sportovci na venkovních sportovištích nebudou muset mít roušku. Nadále mohou společně sportovat nanejvýš dvě osoby s výjimkou členů domácnosti a přitom nesmí využívat vnitřní šatny, sprchy a další uzavřené společné prostory. Podle vyjádření médií, které se opírají o výroky vicepremiéra Karla Havlíčka, je umožněno také individuální rekreační sportování v přírodě bez roušek, a to včetně jízdy na kole či běhu.

Podrobnosti uvádí Příloha 2 usnesení vlády – v rámci tohoto mimořádného opatření Ministerstvo zdravotnictví uznává, že při sportování dochází typicky k intenzivnějšímu dýchání a rouška nebo respirátor ztěžuje dýchání. Zároveň zdůrazňuje, že zdravý pohyb přispívá k udržování dobrého zdravotního stavu lidí, což napomáhá prevenci vzniku onemocnění. Na základě těchto důvodů, ovšem zároveň s dodržováním současných přísných pravidel omezení společenského kontaktu a šíření kapének, povoluje ministerstvo řadu venkovních sportů, jmenovitě uvádí sporty:

• běh,
  • chůze,
  • cyklistika,
  • gymnastika,
  • venkovní bruslení, na ledě i na kolečkových bruslích, a skateboarding,
  • jízda na koni,
  • golf s nejvýše dvěma osobami ve skupině hráčů (ve flightu),
  • tenis, stolní tenis, badminton, volejbal, včetně plážového, a nohejbal, vždy s nejvýše dvěma hráči na každé straně hřiště,
  • lyžování a snowboarding,
  • vodní sporty, jako je jachting, kanoistika, veslování a windsurfing, při nejvýše dvou osobách v lodi,
  • sportovní střelba,
  • bojové, silové a úpolové sporty a
  • sportovní letectví.

Aktualizace k 8.4.2020: Vzhledem k častým dotazům na možnost využívání WC v průběhu povolené venkovní sportovní činnosti nechala Česká unie sportu vypracovat právní výkladové stanovisko. Z něj vyplývá, že WC je možné zpřístupnit sportujícím za předpokladu splnění hygienických podmínek: zajištění zvýšených hygienických opatření v prostorách WC, přítomnost maximálně 2 osob v prostoru WC a povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest.