O víkendu 20 až 21.6.2020 se náš tým U9 účastnil ve Vysokém Mýtě finálového turnaje Ondrášovky Cup, do kterého se probojovalo 24 nejlepších týmů z ČR. První den v základní skupině jsme se hned na začátku střetli s Vysočinou Jihlava. Utkání mělo vyrovnaný průběh, oba týmy se střídaly ve vedení, ale na konec vítězství 4:3 na svou stranu vybojovali kluci z Meteoru. Hned v dalším utkání jsme nastoupili proti Ústí nad Labem, naši kluci do utkání vlítli jako uragán a chlapce ze severu Čech smetli 9:3. Bohužel po celonočním a stále trvajícím dešti se na trávníku začali tvořit velké kaluže vody a bohužel se tyto těžké podmínky projevily na kvalitě fotbalu všech týmů. V třetím utkání skupiny jsme hráli proti pozdějšímu finalistovi turnaje Zbrojovce Brno a zde naši borci předvedli nejslabší výkon. Kluci z Brna nás přehráli kombinační hrou 7:1. V dalším utkání jsme se střetli s dalším věhlasným soupeřem Baníkem Ostrava. Utkání od začátku bylo vyrovnané, ale Baník vždy vedl aspoň o gól. Naši kluci bojovali snížili na 3:4 a do konce utkání Baník zavřeli na jejich půlce, ale bohužel dvě 100% šance jsme neproměnili. Bohužel tato prohra nás stála postup do zlaté skupiny. V posledním utkání jsme nastoupili proti Praga Vysočany, ale bohužel terén už nepřipomínal hřiště na fotbal, ale na vodní pólo. I tak naši kluci měli mírnou převahu, ale bohužel své šance neproměnili a utkání skončilo remízou 0:0. V této těžké skupině jsme na konec skončili na 3 místě.

Po skončení základní části v sobotu pořadatelé rozhodovali, zda vůbec a jak v turnaji pokračovat. Na konec nedělní část se uskutečnila na druhém hřišti a za přispění velké snahy pořadatelů se turnaj dohrál na regulérním terénu. Tedy naši kluci po drobné úpravě hracího schématu hráli ve skupině o 9 až 12 místo.

Na začátku jsme narazili na Velké Meziříčí. Naši kluci bohužel na začátku dostali gól na 0:1 a vypadalo to na další těžké utkání. Naši hráči ale herní kvalitou začali kluky z Meziříčí převyšovat a na konec z toho byla vysoká výhra 6:1. V druhém utkání jsme hráli proti SK Prostějov. Utkání na začátku bylo vyrovnané, pak hráči Meteoru začali prokazovat svoji herní kvalitu a dostali se do vedení 3:0. Vypadalo to na další vysoké vítězství, ale na konci po našich individuálních chybách Prostějov snížil na 3:2. Tento stav naši borci udrželi a připsali jsme si další výhru. V rozhodujícím utkání o 9 místo jsme se střetli s vyhlášenou akademií FC Slovácko. FC Slovácko v sobotu těsně po vyrovnaném výkonu prohrálo s pozdějším vítězem turnaje AC Sparta Praha 2:3 a tudíž byl v tomto utkání favoritem. Naši hráči, ale v posledním utkání turnaje ukázali větší touhu po vítězství. Sice jsme prohrávali 0:1, ale po krásných fotbalových akcích jsme utkání otočili a vyhráli jsme zaslouženě 3:1. Potěšilo nás i tvrzení fanoušků Slovácka, že jsme je jasně přehráli.

Kluci z Meteoru tedy v celorepublikové konkurenci skončili na krásném 9. místě a v těchto těžkých fotbalových podmínkách ukázali svoji fotbalovou kvalitu, která se dá porovnávat i s vyhlášenými fotbalovými akademiemi.

 

Hráči: Veniger, Střelka, Drbohlav, Press, Mandula, Rydval, Schuchmann, De Valdes, Kahoun,

Trenéři: Veniger, Špiroh