Po březnovém zrušení všech amatérských soutěží a následné dvouměsíční pauze zaviněné nemocí Covid-19 se mohli po 11. květnu vrátit alespoň k tréninkovému procesu i naši fotbalisté. Postupně se mužstva dočkala jak přípravných zápasů tak i soutěžních finálových bojů mladších žáků a kategorie přípravek v celorepublikové soutěži „Ondrášovka Cupu 2020“. Letos se mezi vždy 24 nejlepších týmů ČR dostala i tři naše mužstva U13, U10 a U9. Výsledkově si z nich nejlépe vedlo mužstvo Petra Venigera U9, které ve Vysokém Mýtě za velmi nepříznivého počasí vybojovalo velmi pěkné 10. místo. Od zbylých dvou týmů se očekávalo více než konečné 20. resp. 22. místo.

Nejvíce přípravných zápasů během měsíce června absolvovali dospělí a starší dorost U19. Muži v šesti zápasech nenašli přemožitele. A i když se jednalo pořád „jen“ o přípravu, vítězství nad třetiligovým Vltavínem se cení. Nejproduktivnějším střelcem měsíce června se stal Vojta Kostka s pěti brankami. Pozoruhodná je ale i střelecká potence vedoucího mužstva, asistenta a také hráče Franty Jiříka, který sice neodehrál tolik minut jako ostatní, ale s třemi brankami se dělil mezi střelci o druhou příčku s Jindrou Novotným.

Špatně si nevedly ani týmy U19 a U15, které se připravují na další těžké zápasy v nejvyšších soutěžích. Nezahálela však ani ostatní mužstva a tak budeme doufat, že druhá část letní přípravy, která většině z nich začne už v polovině července pomůže k co nejlepšímu vstupu do nového soutěžního ročníku.

ps