FK Ostrov – FK Meteor Praha VIII 2 : 2(2 : 1), p.k. 1 : 3

Branky: 2. Bursík, 36. Jankovský – 41. a 74. Kostka

Rozhodčí: Kyncl T. – Míč. V., Aubrecht J.

DS: Mareška L.

ŽK: 2 – 2

FK Meteor Praha VIII

Toma – Sůra(83. Janíček), Rada, Frantl, Frohna – Ezeala(60. Junek), Blažíček, Dvořák, Trenkwitz – Novotný(71. Slavata), Kostka. Trenér: Fíček J.

První kolo nového soutěžního ročníku odehrálo mužstvo Meteoru na hřišti Ostrova. A tak jako v obou utkáních minulého soutěžního ročníku i tentokrát skončil zápas nerozhodným výsledkem. I potřetí v řadě neudrželi hráči Ostrova slibné dvoubrankové vedení a tak o tom kdo získá druhý bonusový bod opět rozhodovaly pokutové kopy. V této disciplíně byli přesnější hosté z Prahy.

Vstup do utkání měli lepší i efektivnější domácí fotbalisté. Už v 2. minutě po přenesení hry z pravé strany na levou poslal Dušek míč před Tomovu branku kde zcela nekrytý Bursík otevřel skóre zápasu. 1 : 0. V 8. minutě to už mohlo být o dvě branky ale střelec prvního gólu tentokrát Tomu nepřekonal. Hosté se k první nebezpečné akci dostali v 13. minutě. Po akci Dvořáka a Kostky se ve velmi dobré pozici ocitl Novotný, jeho střelu však brankář Vaněček vyrazil. V dalších minutách se sice hrálo svižně nahoru a dolů, ale bez efektu. Nutno dodat, že hráči Ostrova hnáni domácími fanoušky byli ve svých akcích nebezpečnější. Odměnou jim pak byla 36. minuta kdy po další Duškově přihrávce přes celou šířku hřiště uvolnil Toth Jankovského a ten po zbavení se Dvořáka vstřelil druhou branku domácích. 2 : 0. Nutno dodat, že vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání bylo dvoubrankové vedení domácích zcela zasloužené. Ostrovským příznivcům se tento stav líbil a pokřikem dejte jim bůra dávali najevo co si přejí. Jenže ani hráči Meteoru nebyli s dosavadním výsledkem spokojeni a ještě před přestávkou se jim podařilo vstřelit kontaktní branku. V 41. minutě poslal z trestného kopu Dvořák míč až na zadní tyč kde číhal Trenkwitz. Jeho hlavičku brankář Vaněček ještě vyrazil, ale na dorážku Kostky už nestačil. 2 : 1. Tímto skóre skončil první poločas.

Ten druhý probíhal v podobném duch jako první. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a když už si některý z týmů vypracoval příležitost ke skórování, tak bylo zakončení nepřesné nebo ji zneškodnili brankáři. Výjimkou byla 74. minuta kdy Blažíček na polovině soupeře vypíchl protihráči míč, jenž Junek bez váhání posunul do šestnáctky domácích Kostkovi, který pohotovou střelou ze strany srovnal skóre zápasu. 2 : 2. Obrat v zápase mohl zařídit o další dvě minuty později po centru Junka Trenkwitz. Jeho střela však mířila jen do rukou domácího brankáře. Ani domácí nezaháleli a snažili se získat zpět vedení v utkání. Hodně blízko tomu byli v 78. minutě Bursík, v 87. Kočí a v nastavení Kobera. Příležitost ke vstřelení rozhodující branky měli i hosté. V 90. minutě se po ose Toma, Junek a Kostka dostal k míči ve výhodné pozici Blažíček, ale jeho slabá střela domácího brankáře nepřekvapila.

Na řadu tak přišly pokutové kopy, ve kterých byli pražané úspěšnější.

ps