FK Chomutov – FK Meteor Praha VIII 2 : 1(0 : 1)

Branky: 80. a 81. Příhonský– 24. Sůra

Rozhodčí: Kastl J. – Cihlář F., Duda M.

DS: Teuber I.

ŽK: 2 – 3

FK Meteor Praha VIII

Toma – Frohna, Frantl, Rada, Trenkwitz – Junek(84. Janíček), Sůra, Dvořák, Slavata(76. Ezeala) – Novotný(86. Blažíček), Kostka. Trenér: Fíček J.

Netradičně už ve středu odehrálo mužstvo Meteoru svůj druhý soutěžní zápas nového soutěžního ročníku na hřišti Chomutova. Podle průběhu prvního poločasu to určitě nevypadalo na to, že by hráči z Prahy odjeli domů bez bodu. Domácí byli v první pětačtyřiceti minutách po většinu času zalezlí na své polovině a k ohrožení Tomy se dostávali jen sporadicky. To hosté mohli mohli jít do vedení už v 6. minutě, ale hlavičku Kostky po centru Dvořáka zlikvidoval brankář Zaťko. Co hostům nevyšlo na začátku utkání, to se povedlo ve 24. minutě kdy Sůra využil špatné rozehrávky domácích zadáků a téměř z nulového úhlu překonal jinak spolehlivě chytajícího Zaťka. 0 : 1. Tlak mužstva Meteoru pokračoval i v následujících minutách. Další příležitost si jeho hráči vypracovali v 33. minutě. Kostkova střela z otočky ale mířila vedle.

Pražané byli aktivnější a nebezpečnější i v průběhu druhého poločasu. Ve velké šanci se ocitl ve 49. minutě Dvořák, ale Zaťko mu zakončit nedovolil. Podobně si domácí gólman vedl v souboji s Kostkou i v 60. minutě. Navýšení skóre nepřinesla hostům ani rychlá akce Junka s Dvořákem v 68. minutě. Domácí se až do 80. minuty kromě několika střel ze střední vzdálenosti k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky nedostali. Do této doby byli hráči Meteoru mnohem aktivnější a nebezpečnější. K tomu aby si další brankou pojistili vedení jim ale scházela přesnost a důraz při zakončení. To domácím pro obrat v utkání stačily dvě přesné trefy v rozmezí dvou minut. V 80. minutě přišli hráči Meteoru na polovině hřiště o míč čehož využili domácí k rychlému brejku, který po centru zprava zakončil hlavou zcela volný Příhonský. 1 : 1. A to nebylo všechno. O minutu později po centru domácího Svobody ještě Toma reflexivně vyrazil hlavičkový pokus jednoho z domácích hráčů, ale na pohotovou dorážku Příhonského už nestačil. 2 : 1.

ps