FK Meteor Praha VIII – FK SEKO Louny 3 : 1(2 : 1)

Branky: 18. Ezeala, 34. Kostka, 90. Trenkwitz – 37. Zícha

Rozhodčí: Cichra D. – Vnuk J., Vyhnanovský M.

DS: Gotthard V.

ŽK: 1 – 3

Diváci: 186

Co je doma, to se počítá. Myslím tím ale „jen“ tři body získané po domácím utrápeném vítězství nad mužstvem Loun. Oběma týmům sice nelze upřít bojovnost, ale pěkných fotbalových akcí předvedly v nedělním dopoledni jako šafránu. Jednou z mála, u které si fajnšmekr zamlaskal byla ta z 18. minuty. Po Tomově rozehrávce od vlastní branky, poslal míč z první Slavata Erikovi, jenž předvedl nevídaný slalom mezi čtyřmi bránícími hráči a technickou střelou překonal brankáře Pokorného. 1 : 0. Domácí byli i v dalších minutách aktivnější, ale jejich snaha převážně končila na soupeřově hranici pokutového území. Radost jim i divákům však přinesla 34. minuta. Po Dvořákem ideálně zahraném trestném kopu z levé strany se k míči na zadní dostal ostrostřelec Kostka a z bezprostřední blízkosti překonal nejistého Pokorného. 2 : 0. O minutu později to mohlo být ještě veselejší, ale Sůrovu střelu z úhlu tentokrát brankář hostů zneškodnil. Zdálo se, že o zápase je rozhodnuto a je jen otázkou skóre jaký bude konečný výsledek. Ale opět se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Ve 37. minutě přišli hráči Meteoru na polovině hřiště po svém autovém vhazování o míč, čehož využil soupeř k rychlému brejku a Zíchou snížili na 2 : 1.

Ani druhý poločas nepřinesl žádný pohledný fotbal. Hosté, po snížení skóre v závěru první půle ucítili šanci na vyrovnání a v tom druhém daleko častěji útočili. Vstřelit vyrovnávací branku se jim však nepovedlo. Ba naopak. Při svém závěrečném tlaku nechali hosté v 90.minutě na polovině hřiště zcela osamoceného a nehlídaného Novotného. Ten si obhodil jejich vyběhnuvšího brankáře, ale ještě rychleji než on byl u míče zleva nabíhající Trenkwitz, před kterým už byla jen prázdná branka. 3 : 1.