SK Slaný – FK Meteor Praha VIII 1 : 0(1 : 0)

Branky: 34. Trnka

Rozhodčí: Nehasil L. – Jati D., Aubrecht J.                                                                                                                                    DS: Hanzal J.                                                                                                                                                                                        ŽK: 1 – 0                                                                                                                                                                                          Diváci: 220

Asi se tyto řádky nebudou aktérům divizního zápasu Slaný versus Meteor líbit, ale zejména první poločas byl oboustranně fotbalový propadák. Byla to hra na náhodu, která nakonec přinesla tři body domácímu týmu. Jak se nakonec ukázalo, rozhodující pro celý zápas byla 34. minuta. To se na pravé straně pokutového území hostů po jejich předchozí špatné rozehrávce dostal k míči Trnka a střelou na zadní tyč dostal svůj tým do vedení. 1 : 0.           O dvě minuty později to mohlo být už o dva góly, ale mladičký brankář Šmerda tvrdou střelu při chuti hrajícího domácího střelce první branky Trnky vyrazil na roh.

První minuty druhého poločasu naznačovaly, že oba týmy nejsou s dosavadním výsledkem a vývojem utkání spokojeni. Domácí cítili šanci na zvýšení svého náskoku, zatímco hosté aspoň na srovnání skóre. Blíž ke vstřelení branky byli ale středočeši. V 51. minutě zastavila střelu Nádeníčka tyč a následnou Vimrovu střelu zablokoval Frantl. Teprve v následujících minutách přišly šance i pro hosty. V 59. minutě po dlouhém nákopu Rady poslal do šance Ezealu hlavou Novotný, ale brankář Sedlák míč zachytil. V 64. minutě poslal do pokutového území centr Trenkwitz, ale Junek v nadějné situaci míč netrefil. A do třetice jen na tyči skončila po akci Sůry a Rafdyho v 67. minutě střela Junka. V poslední dvacetiminutovce šli hosté do rizika a vsadili vše na útok. Jejich snaha ale kýžený brankový efekt nepřinášela. Naopak díky stále více otevřenější obraně se domácím naskytovaly šance na zvýšení svého náskoku. Nejvíce jich měl v 68., 80., 87. a 90. minutě Nádeníček, ale ve třech případech jej vychytal mladičký Šmerda. Body ale zůstaly ve Slaném.

FK Meteor Praha VIII

Šmerda – Frohna(7. Junek), Frantl, Rada, Janíček – Slavata, Sůra, Dvořák(44. Žáček), Trenkwitz, Ezeala – Novotný(62. Rafdy). Trenér: Fíček J.

ps