ČLD

U16: Hradec Králové – Meteor 3:0 (1:0)

V neděli jsme po týdnu opět sehráli utkání na půdě soupeře. Po debaklu, který jsme utrpěli minulý týden v Pardubicích, jsme měli co napravovat tentokrát proti týmu Hradce Králové. V utkání se nám lepila smůla na kopačky. V prvních minutách sice soupeř držel míč, ale my jsme se dobře pohybovali a nepustili soupeře k žádnému ohrožení naší branky. V momentě kdy se hra vyrovnala, odehrál se první klíčový moment utkání. Po výběhu brankáře Jakoubka za vápno, který ve snaze odehrát míč do bezpečí nešťastně trefil míčem soupeře, který se od soupeře odrazil za našeho brankáře a ten se setrvačností srazil s útočícím hráčem, rozhodčí bohužel pro nás neváhá a ukazuje Jakoubkovi hned červenou kartu. (Časomíra ukazuje teprve 14 minutu).  Aby toho nebylo málo, ve stejný moment jako dostáváme červenou kartu, musí pro silnou nevolnost odstoupit další náš hráč (stoper Pecháček) v jednu chvíli tak musíme řešit dva problémy najednou.  Bohužel využití přesilovky nenechalo na sebe dlouho čekat a v 19 minutě soupeř otevírá skóre. Celý první poločas pak bylo k vidění vcelku vyrovnané utkání po šancích na obou stranách a tu nejnebezpečnější měl na kopačce náš útočník, který však tváří v tvář soupeřově brankáři nenaložil s  šancí tak, jak bychom si všichni přáli a ukvapeně trefuje golmana. Poločas tedy končí 1:0 pro H.K. Druhý poločas pro nás bohužel nezačíná úplně nejlépe, když soupeř využívá naší lehké ospalosti ve vápně a ve 49 minutě přidává druhou branku.  I když  prohráváme, kluci neskládají zbraně a i přes to, že máme dvoubrankové manko a o jednoho hráče méně jsme aktivní a nebezpeční, vytváříme si gólové šance avšak naše produktivita je žalostná. Bohužel nás čekala ještě jedna velká nepříjemnost v utkání. 13 minut před koncem se nám zranil další hráč, který musel z utkání odstoupit a z důvodu, že jsme již měli vyčerpaná všechna střídání tak utkání dohráváme pouze v 9 hráčích, čehož soupeř v 90 minutě využívá a dává výsledku konečnou podobu. Utkání sice prohráváme 3:0, avšak dnes jsme si nezasloužili prohrát a už vůbec ne o tři branky, šancí jsme měli na to minimálně utkání zremizovat když už třikrát inkasujeme.

Základní sestava :  Jakoubek – Musil – Pecháček – Vlček – Nykl – Pešek – Lukavec – Liška – Cerman – Negru – Zemánek.

Náhradníci : Dlabač, Bláha, Dvořák, Koffi, Popovič, Petřík