ČLMŽ: U12

FK Meteor Praha VIII – FC Slavia Karlovy Vary  9  :  7 (4 : 3, 2 : 1, 3 : 3)

Branky: Maxa 3x, Koštial 2x, Blažek, Viktorin, Vondrášek, Morávek

Sestava: Bezvald – Blažek, Morávek, Penc, Vondrášek, Matějíček, Maxa, Koštial, Mestek, Viktorin, Vondrák, Idowu

Strhující podívanou a spoustu napětí a hezkých gólů viděli diváci ve 4.kole ligy mladších žáků v Karlových Varech. Utkání začalo ve vysokém tempu a domácí šli ve 3.minutě do rychlého vedení. Naši chlapci se však oklepali a třemi góly otočili na 3:1. Soupeři hráli velice aktivně, trápili nás hlavně v křídelních prostorech a slepenými góly brzy vyrovnali. Většinou jsme zaspali při bránění a neobsadili volného hráče před brankou. Do přestávky se však trefil Adam Koštial a strhli jsme tak vedení opět na naši stranu.

Zajímavý zápas pokračoval i ve druhé části. Ve 40. a 41. minutě skóroval Maxa a Viktorin a odskočili jsme již na 6:3. Poté jsme hru zatáhli, nechali domácí tvořit a míče spíš nakopávali dopředu na nějaký brejk. Z úplně poslední akce druhé části jsme ale zbytečně inkasovali gól do šatny.

O přestávce panovaly trochu obavy, jak se zvládne poslední třetina utkání. Nabádali jsme hráče, aby zachytili začátek a hned neinkasovali, nehráli pasivně a neodkopávali míče. Bohužel hned po minutě Karlovarští krásnou střelou snížili na 6:5. Domácí hráči i diváci byli v euforii, ale kluci to postupně skvěle ustáli, začali více útočit a odměnou byly 3 góly mezi  71. a 76. minutou. Do konce zápasu zbývalo 14 minut, takže vedení o 4 góly  již vypadalo nadějně. Domácí však nesložili zbraně, vrhli vše do útoku a utkání ještě zdramatizovali. Snížili na 9:7, měli v závěru velký tlak, ale více jsme jim již nedovolili a získali z horké půdy cenné 3 body! Klukům patří za obrovskou bojovnost a obětavost velká pochvala.

RV