Hradec Králové – FK Meteor Praha VIII 9 : 0(4 : 0)

Sestava: Kalhous, Jahoda, Fodor, Valenta, Machovský, Bárta, Klíma, Navrátil, F. Kudrik, Kupka, D. Kudrik
Náhradníci: Valín, Ficek, Matys, M. Klíma, Šrejber, Mesko, Bradáč
Měl to být dle předpokladů vyrovnaný zápas, ale už od úvodního hvizdu bylo vše špatně. Již v 10 vteřině šel Hradec po našem nedůrazu a špatného zajištění do vedení. Tento gól nás úplně vykolejil a chvílemi to vypadlo, že naši hráči zapomněli hrát fotbal. Byli jsme nedůrazní, všude pozdě a Hradec se jednoduchými kombinacemi dostával do zakončení. Druhý gól jsme dostali už v 8 minutě po laciné ztrátě na levé straně. Třetí branka padla ve 14 minutě po jednoduchém dlouhém míči středem a opět našem špatném zajištění. Když pak Hradec ve 33 minutě po další jednoduché kombinaci z levé strany odcentroval a zcela volný hráč na malém vápně skóroval počtvrté. Bylo prakticky po zápase. O poločase jsme provedli hned čtyři střídání se snahou změnit obraz hry a aspoň korigovat výsledek, což se prvních deset minut druhého poločasu dařilo. Začali jsem lépe kombinovat a vytvořili jsme si nadějné příležitosti , ale bohužel jsme nic nedali a přišel trest v 55 minutě po jednoduchém přenesení hry a po souboji jeden na jednoho jsme inkasovali pátý gól. Poté následovaly dvě neuhlídané standardní situace a bylo to už 7:0. Poté jsme dostali možnost, alespoň kosmeticky upravit výsledek z pokutového kopu, ale nebylo nám přáno. Zápas hrůzy jsme dovršeli v rozmezí dvou minut okolo 80 minuty, když jsme inkasovali další dvě velice laciné branky. Hradec předvedl nevídanou produktivitu, když téměř z každé šance skóroval. My naopak nebyli schopný dát gól ani z těch nejvyloženějších akcí, což nemění nic na tom, že výsledek je hrozivý a je to pro nás ostuda. Něco takového se nám stávat nesmí. Kluci musí zvednout hlavu a v dalším zápase dokázat, že umí hrát fotbal.
tr