FK Meteor Praha VIII – Štětí 4 : 1(1 : 0)

Branky: 10. a 78. Novotný, 53. Dvořák, 91. Trenkwitz

Rozhodčí: Klečka I., Tryzna L., Šob A.

DS: Moník P.

ŽK: 1 – 4

Diváci: 168

I když i druhý domácí zápas fotbalistů Meteoru přinesl plný počet bodů, jejich herní projev stále neodpovídá očekávání. Hráči se proti tzv papírově slabším mužstvům prosazují jen velmi těžce. To se ukázalo i v tomto zápase. Celý první poločas byl oboustranně spíše boj se spoustou ztrát, nákopů, odkopů a vzájemného presování, které však k ohrožení jedné či druhé branky nevedly. Výjimkou byla 10. a 13. minuta. V prvním případě svojí dravostí a důsledností donutil po laxní malé domů jednoho ze stoperů Štětí chybovat brankáře Sailera Jindra Novotný, který otevřel skóre zápasu. 1 : 0. O chvíli později si podobně důrazně vedl i Erik, jenž po Janíčkově uvolnění odebral obránci Čadovi míč a pohotově jej poslal před branku hostů. Nabíhající Junek ale na míč nedosáhl. Druhý poločas už byl ze strany domácích o něco lepší, ale jejich snaha o navýšení skóre převážně končila díky nepřesné finální přihrávce nebo na obranném valu středočechů. Ten se jim podařilo konečně prolomit v 52. minutě. Po spolupráci Sůry, Junka a Slavaty ten třetí jmenovaný poslal přetažený centr na Trenkwitze jehož přihrávku ve druhou branku zápasu proměnil pohotově Dvořák. 2 : 0. Následných dvacet minut probíhalo v duchu a tempu prvního poločasu. Určité zlepšení ve hře domácích nastalo po tom co do zápasu postupně naskočil Kostka a zejména mladíci Žáček s Němcem, kteří hru hodně oživili. V 75. minutě spálili domácí Trenkwitz a následně i Kostka dvě velké příležitosti k navýšení náskoku. A tak jak to tak bývá, přišel trest. Po jednom z ojedinělých útoků zahrávali středočeši v 77. minutě rohový kop, po kterém se dostal na zadní tyči k míči nikým nepokrytý Neuman a pohotově skóroval. 2 : 1. Naděje hráčů Štětí však netrvala dlouho. Už minutu na to převzal Žáček ve středu hřiště míč od Kostky a pohotově přihrál Němcovi, který po spolupráci se Slavatou vyzval v šestnátce číhajícího Novotného ke vstřelení své druhé branky v zápase. 3 : 1. Dvojice mladíků Žáček a Němec byli i u další pohledné akce v 81. minutě. I když branku nepřinesla, sklidili za ní její aktéři od diváků potlesk. V závěru se do nadějné příležitosti dostali i hosté, ale nepříjemnou střelu Beláka Toma vyrazil na roh. Tečku za utkáním i výsledkem udělala akce z 91. minuty. Tomův dlouhý výkop našel na půli Kostku, jenž se uvolnil přes svého strážce, kličkou se zbavil dalšího obránce, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Vše napravil dobíhající Trenkwitz, který brankářem vyražený míč poslal do opuštěné branky. 4 : 1.

FK Meteor Praha VIII

Toma – Slavata, Frantl, Rada, Janíček – Junek(70. Němec), Sůra(70. Žáček), Dvořák, Trenkwitz – Ezeala(50. Kostka), Novotný(89. Greguš). Trenér: Fíček J.

ps