Dynamo České Budějovice – FK Meteor Praha VIII 1 : 1 (0 : 0), pk: 4 : 3
Branka: Marek,
Další zápas ve kterém se mohl výsledek přiklonit na obě strany. Budějovice jsme viděli a připravovali se na “jejich” největší Sparťanskou hvězdu (Damián Kotrba), ale ta nakonec proti nám nenastoupila. První poločas měli domácí optickou převahu a myslím jednu šanci, my jsme měli výborné přechody do útoku a tři velmi dobré příležitosti, bohužel jsme je nedokázali proměnit v branky.
Druhý poločas jsme začali aktivně a po chybě v rozehrávce soupeře jsme šli do vedení, po pěkné brance Patrika Marka. Dále jsme měli ještě dvě příležitosti, největší Michal Bouček, který však trefil pouze syna Budějovické legendy Jaroslava Drobného. Dvacet minut před koncem nás však domácí zatlačili a my jsme začali dělat chyby v defenzivě, z čehož pramenila vyrovnávací branka. Konec zápasu jsme se již pouze bránili.
V pokutovém rozstřelu jsme opět selhali, ač jsme kopali vítěznou penaltu. Rozstřel však není naše disciplína.
Po průběhu utkání a množství šancí jsme z výsledku zklamáni. S výkonem ve hře také nejsme spokojeni, většina hráčů nehrála na svoje možnosti. Chyběl nám větší důraz v zakončení, takový jaký jsme předvedli v minulém domácím utkání s Pardubicemi. V závěru utkání jsme však nakonec byli rádi alespoň za bod.
Hráči utkání: 1/ Charvát, 2/ Votava, 3/ Hájek,
Sestava: Hataš; Mucha-Charvát- Nguyen-Votava; Bouček- Nepraš- Marek (48´ Kafka); Hladík (48´Sýkora)- Holinka- Hájek (73´Koštial)
vc