FC Baník Ostrava – FK METEOR Praha VIII 5 : 2 (2 : 0)

Branky: Němec, Veleba

V dalším zápase jsme nastoupili proti Baníku Ostrava. Domácí vstoupili do utkání s velkým elánem umocněným vítězstvím dohrávce se Slavii Praha 4 : 1. Chtěli jsme být důstojným soupeřem, ale důraz a nasazení, preciznost v kombinační hře přinesla domácím zasloužené vedení. Ve 4. minutě se po kombinaci středem hřiště a náběhu do vápna prosadil S. Šigut 1 : 0. Ve 12. minutě po hrubé chybě dostal k míči D. Šmiga a zvýšil na 2 : 0. Po obdržené brance jsme vyrovnali hru, ze standardních situací jsme branku domácích neohrozili. Do dobrých příležitostí se dostal V. Veleba, střelu po navedení do vápna s námahou vytěsnil na roh brankář domácích a střelu z trestného kopu pouze vyrazil a obrana Baníku míč dostala do bezpečí. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním se poprat o výsledek, bohužel v 51. minutě se po autovém vhazování a kombinaci na levé straně dostal k míči D. Konečný, jeho tečovaná střela skončila za zády J. Šmerdy 3 : 0. Pokračovali jsme v aktivní hře a po přeskupení, výměna postů J. Tomka M. Němec, jsme se dostali do šance ve které byl ve vápně faulován S. Kordiak. V 55. minutě nařízenou penaltu M. Němec proměnil 3 : 1. Dále jsme byli aktivní, ale s několika st. situacemi si domácí poradili. V 63. minutě domácí zvýšili po dobře zahrané st. situaci po dvakrát přetaženém centru se prosadil neobsazený V. Wojatschke 4 : 1. V 68. minutě snížil po navedení míče na střed střelou zpoza vápna V. Veleba na 4 : 2. Domácí střídali dobré pasáže s horšími, začali hrát nervózně, to nám přineslo mírnou převahu, v 86. minutě neustál faul domácího hráče S. Kordiak a po druhé žluté kartě opustil hřiště. V závěru utkání jsme se i v deseti dostali ke st. situacím, ale z žádné jsme se neprosadili. V 90. minutě jsme soupeři darovali naší nepřesnou přihrávkou brankáři do těžkého souboje s útočníkem domácích ( faul na brankáře ) pátou branku, do prázdné se z odraženého míče prosadil M. Guzik 5 : 2.

Škoda začátku utkání, kdy jsme nestačili na elán domácích, ve zbytku utkání jsme podali slušný výkon.

sestava : Šmerda, Pivoňka, (81. Ali ) Greguš, Macek, Chlum, Janovský,( 76. Penc ) Tomka, Garagič, Veleba, Němec Kordiak,

Náhradníci : Novák, Ali, Penc