FK Meteor Praha VIII – FK Neratovice 4 : 3(0 : 0)

Branky: 50.Trenkwitz, 62. Kostka, 64. Dvořák, 83. Janíček – 56. Gombáš, 63., 84. Šobr

Rozhodčí: Vrchota J. – Eibl L., Polena J.

DS: Novotný J.

ŽK: 2 – 1

Diváci: 49

Zápas dvou rozdílných poločasů uspokojil oko diváka jen v tom druhém a to především díky sedmi brankám, které padly v rozmezí čtyřiceti minut. Výkon domácího týmu v prvním poločase rozhodně neodpovídal tomu, že by chtěl zlobit mužstva na čele tabulky. Soupeř byl ve všech směrech aktivnější a nebezpečnější. Za to, že výsledek po prvních 45. minutách byl bezbrankový mohou hráči Meteoru poděkovat brankáři Tomovi, který opět předvedl spolehlivý výkon. Na začátku druhého poločasu udělal trenér domácích dvě změny, které měly vliv na další dění. Slavatu s Králem nahradili Melíšek s Němcem a hned bylo na hřišti živěji. První velkou příležitost však měli ve 49. minutě opět hosté. Ve skórování ale Šobrovi zabránil opět Toma. O minutu později už diváci branku viděli. Jejím autorem byl po spolupráci Žáčka s Melíškem, kdy druhý jmenovaný přesnou přihrávkou mezi obránce vyzval Trenkwitze ke skórování. 1 : 0. V 55. minutě ale domácí obrana po rychlém protiútoku soupeře neuhlídala Gombáše jenž pohotově srovnal stav zápasu. 1 : 1. I když zápas ani v druhém poločase neoplýval valnou úrovní, přišel si divák aspoň na brankovou úrodu. V 62. minutě po faulu na velmi aktivního a s chutí hrajícího Melíška poslal Dvořák z trestného kopu míč na ve vápně číhajícího Kostku, jenž hlavou dostal znovu svůj tým do vedení. 2 : 1. Ještě veseleji bylo všem domácím hráčům a fanouškům v 64. minutě. To si Trenkwitz na hranici pokutového území poradil se svým strážcem a pohotovou přihrávkou z pravé strany pod sebe namazal Dvořákovi, který z cca 10 metrů zvýšil na 3 : 1. Libeňští se ale z dvougólového náskoku neradovali dlouho. O minutu později po dlouhém nákopu Pajkrta se do šance po souboji s Radou dostal Kozák. Jeho střelu ještě Toma vyrazil, ale na dorážku Šobra už nestačil. 3 : 2. Aktivita v této fázi zápasu byla na straně domácích, ale na další branky se čekalo až do poslední desetiminutovky. Nejprve v 84. minutě útočně naladěný Janíček po rychlé akci a vzájemné výměně s Dvořákem dostal svůj tým opět do dvougólového náskoku. 4 : 2. V 86. minutě se ale tentýž hráč, nabuzen předchozím střeleckým úspěchem, po dalším výletu na soupeřovu polovinu nestačil vrátit do svého obranného postavení a vytvořil tak prostor pro bleskovou akci soupeře, kterou zakončil svoji druhou brankou v zápase Šobr. 4 : 3. Závěr utkání byl oboustranně nervózní. Hosté cítili šanci na vyrovnání a domácí se zase snažili výsledek udržet. I když poslední šanci v utkání měli neratovičtí, na výsledku se už nic nezměnilo. Důležité a těžce vydřené tři body tak zůstaly v Libni.

FK Meteor Praha VIII

Toma – Frohna, Frantl, Rada, Janíček – Slavata(46. Němec), Král(46. Melíšek), Dvořák, Žáček,Trenkwitz(91. Greguš) – Kostka(91. Novotný). Trenér: Fíček J.

ps