To by stálo za oslavu

125 let od vzniku Meteoru

Právě před 125 lety(18. 2. 1896) na masopustní úterý mladý muž jménem Čanda, spolu se svými kolegy Grunzlem a Skořepou, zakoupili od firmy Brandeis, sídlící na Příkopech za ušetřené 4 zlatky opravdický kožený míč. Tuto informaci se záhy dozvěděli i další jejich kolegové Chudý, Böhm, Kojzar, Bukovský, Franěk a Ctibor a za poplatek 2 krejcary společně ustavili kroužek, který po rozpadu cyklistického kroužku převzal název Meteor.

Libeňský Meteor svým rokem vzniku 1896 patří mezi nejstarší fotbalové kluby u nás a také společně se Spartou a Slavií mezi trojici zakladatelů tohoto nejpopulárnějšího sportu. V roce 1902 se fotbalový kroužek změnil na sportovní klub Meteor, který funguje na velmi dobré úrovni dodnes.

Věřme, že i když nám to v současné době pandemická situace nedovoluje, budeme moci toto krásné výročí v blízké době společně oslavit.

ps