Vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci došlo k vydání mnoha nových vládních usnesení, v rámci nichž byla mj. zpřísněna opatření v rámci trénování a sportování vůbec. Počínaje dneškem(1.3.2021) proto platí, že sportovat lze pouze:

1. na venkovním sportovišti,

2. na území obce, ve které má osoba trvalý pobyt nebo bydliště,

3. individuálně, nebo v přítomnosti členů jedné domácnosti.

Současná situace nám zatím bohužel neumožňuje aktivně sportovat a dělat to, co máme všichni velmi rádi. Věřím ale, že v sobě stále máte motivaci a chuť sportovat a fotbalově se rozvíjet.

Doporučuji pro tyto účely využít připravená metodická videa v rámci projektu Trénuj doma, která poskytují široké možnosti vyžití nejen pro děti, ale i dospělé. Projekt prostřednictvím videí nabízí všem hráčům, trenérům, rodičům i široké veřejnosti možnost individuální přípravy.

Fotbalová asociace chce projektem Trénuj doma ukázat, že příprava je možná i v improvizovaných podmínkách a prostorech. Samozřejmě to nenahradí společný trénink na hřišti, ale jde o určitou alternativu, která může být našim členům také nápomocná. Projekt má zároveň za cíl motivovat veřejnost, inspirovat a hlavně ukázat, že i doma je možné důstojným způsobem trénovat.

JUDr. Jan Pauly - generální sekretář FAČR