Ve středu 23. ledna od 15 hodin se v pražském hotelu Corinthia Tower uskuteční tisková konference pod názvem „Šance pro fotbal“. Jedná se o první z řady akcí, kterými se v novém roce hodlá Fotbalová asociace České republiky prezentovat směrem k fanouškům, a jejich prostřednictvím chce usilovat o očištění a zdůvěryhodnění jména českého fotbalu.

Účast na tiskové konferenci přislíbil předseda FAČR Miroslav Pelta, předseda ČSTV JUDr. Miroslav Jansta, předsedkyně Komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková a přední světový fotbalový sudí Howard Webb z Anglie.

Co si představit pod pojmem “Šance pro fotbal”? Především jednoznačné vymezení se všem negativním jevům provázející fotbal a vyhlášení nulové tolerance směrem k osobám, jež svým chováním poškozují dobré jméno fotbalu. Ať už se jedná o hráče, trenéry, fanoušky, a v neposlední řadě i o rozhodčí. A právě mužů s píšťalkou se bude nadcházející tisková konference týkat asi nejpodstatněji. “Chtěli bychom oficiálně představit etický kodex rozhodčích, v němž bychom chtěli jasně nastavit pravidla, kterými by se měli rozhodčí do budoucna řídit,” říká předsedkyně Komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková. “Chápeme to jako první krok k poloprofesionalizaci českých fotbalových sudích, což je podle mého názoru jediná správná cesta směrem do budoucna. A osobní přítomnost pana Howarda Webba beru v tomto případě jako jednoznačné vyjádření podpory ze strany UEFA v tomto našem počínání,” dodává.

Přímo na tiskové konferenci dojde také k historicky prvnímu podpisu nově formulovaného kodexu, který přímo na místě provede momentálně nejlepší český rozhodčí Pavel Královec.