V sedmém kole celostátní ligy dorostu jsme se střetli s mužstvem FC Baník Ostrava, který má kvalitní mužstvo s několika členy reprezentačních výběrů. Do Ostravy jsme jeli s přesvědčením, že bychom rádi neodjížděli s prázdnou. Byli jsme připraveni na kvalitu soupeře, čemuž jsme podřídili i přípravu. V 16. minutě po zbytečné ztrátě na půlce hřiště jsme inkasovali po rychlé kombinaci od D. Šmigy první branku 1 : 0. Ve 31. minutě jsme se dostali do šance po důsledném napadání rozehrávky soupeře, ale S. Kordiak těsně minul branku domácích.  Ve 32. minutě po hrubé chybě P. Měkoty, kdy zbytečně neodehrál včas míč, D. Šmiga připravil 100 % šanci pro M. Šína, který nezaváhal 2 : 0. V 38. minutě po naší nedůslednosti na levé straně přišel centr na zadní tyč, kde nekrytý hráč domácích přihrál M. Temelovi na 3 : 0.

V poločase bylo hodnocení dosavadního průběhu důraznější. Ve druhém poločase jsme se snažili hrát s větším nasazením, přesto jsme inkasovali na 4 : 0, po chybném vystavení do postavení mimo hru se po centru z levé straně hlavou ve vápně prosadil D. Šmiga . Ve zbytku zápasu jsme se snažili, ale důrazní a agresivní domácí hráči nás k ničemu nepustili, těžko jsme se prosazovali, nedařili se nám standardní situace a bez toho se lepší výsledek nedá uhrát.

FC Baník Ostrava – FK Meteor Praha VIII 4 : 0(3 : 0)

Branky: 16. a 52. Šmiga, 32. Šín, 38. Temel,

Sestava :                                                                                                                                                         Kalhous O. – Chlupáč, Měkota, Matys, Sova – Klíma M. Bárta(46.Burda), Dohnal(73.V. Klíma), Bradáč(58.Vacík) – Beneš, Kordiak. Trenér: F. Kopač.

Náhradníci : Valín, Vacík, Kalhous M., Klíma V., Burda,

vz