Rozhovor s Danem Dvořákem připravil a zaznamenal Tomáš Burminov

Seš odchovanec Meteoru a v kolika letech jsi začal s fotbalem?

V Meteoru jsem začal cca v 5 letech. Měl jsem to blízko bydliště tak to byla jasná volba. Pamatuji si, jak mě rodiče vedli na první trénink.

Měl jsi v našem klubu nějaký vzor?

V Meteoru ne, můj jediný vzor byl vždy Karel Poborský. Ale kdybych měl říci jedno jméno z Meteoru, ke kterému jsme vždy tak trochu vzhlíželi, určitě by to byl Jan Fíček. Jsem rád, že jsem si s ním ještě stihl zahrát a nás teď nás cepuje jako trenér (smích).

Seš menší postavy, přesto se dokážeš dostat do zakončení hlavou. Víš kolik jsi dal hlavou branek?

Do zakončení ano, ale těch branek moc nebylo… pokud si dobře pamatuji tak jsem dal jen dvě branky ještě v dorostenecké soutěži.

V záloze nastupuješ jako střední záložník nebo na kraji. Jaká pozice ti více vyhovuje?

O něco lépe se cítím určitě ve středu zálohy. I když nastoupím na kraji zálohy tak mě to táhne pořád do středu. Zvyknul jsem si, ale nastupovat na obou pozicích a je jen na trenérovi kam mě postaví.

Máš mladšího bratra, který také nastupuje v našem klubu. Uvidíme vás společně v jednom mužstvu?

Stát se může všechno, ale záleží na spoustě věcí. Za týden mu bude 16 let, takže na přechod do mužské kopané má ještě 2–3 roky čas a kdo ví co se za tu dobu stane. Určitě bych si, ale chtěl s bratrem jednou zahrát a kdyby to vyšlo za Meteor, byl bych jedině rád.

Čeho si ceníš nejvíce co jsi dosáhl v našem klubu a co bys chtěl ještě dosáhnout?

Nejvíc si cením, že jsem si zahrál s U19 celostátní ligu, kde jsme sice velkou díru do světa neudělali, ale určitě nám to hodně dalo. A nesmím zapomenout ani na starty v ČFL. To je taky jeden z cílů, který bych chtěl s Meteorem dosáhnout. Postoupit znovu do ČFL.

Meteor letos slaví 125 let. Co bys mu chtěl popřát do dalších let?

Ať je tu minimálně dalších 125 let.

Dane děkuji ti za rozhovor a ať se ti daří nejen na hřišti, ale také v osobním životě. A koho pozveme příště na rozhovor? Naší jasnou jedničku v brance, který si sám řekl o rozhovor Michal Toma