Rozhovor s oporou A mužstva Michalem Tomou připravil a zpracoval T. Burminov

Kde jsi začínal s fotbalem?

S fotbalem jsem začal v 6 letech v pražské Slávii ještě ve starém Edenu, kam jsem přišel na nábor.

Vždy jsi chtěl být brankářem nebo jsi to zkoušel i poli?

Mě to vždy táhlo do útoku nebo klasickou desítku, ale bohužel jsem od mládí nebyl moc na běhání tak jsem se radši stáhnul do branky a tam jsem zůstal dodnes.

Jak jsi se dostal do Meteoru?

Po pěti letech v Táboře jsem musel odejít na hostování do Písku, kde jsem se dostal do fáze, že s fotbalem skončím a najdu si práci, ale pak mě oslovil Jan Fíček s panem Volfem, kteří na mě dostali tip. Dal jsem si s nimi schůzku a tam jsme se dohodli na spolupráci a jsem v Meteoru již dva roky.

Čeho si nejvíce co jsi dokázal ve fotbale?

Já na osobní úspěchy moc váhu nedávám, ale těší mě padesát startů za mládežnickou reprezentaci, jedenáct let ve druhé lize a také postup s Vlašimí do druhé ligy.

U nás v klubu máš na starosti také naše mladé brankáře. Vidíš v nich nějaký talent?

Musím říct, že kluci udělali pořádný kus práce, ať to je Ondra Kalhous nebo Vašek Valík jdou obrovsky nahoru, ale i mladší kluci se zlepšují. Myslím, že o brankáře nemusí mít Meteor strach na řadu let, kluci to zvládnou.

Máš ještě nějaký fotbalový sen, co bys chtěl dosáhnout v Meteoru?

Sen, už asi ne, ale chtěl bych aby se kluci v áčku zlepšovali a měli z fotbalu radost. A kdyby se někdo z nich dostal do vyšší soutěže, budu mít z toho radost.

Náš klub slaví letos 125 let. Co bys mu chtěl popřát do dalších let?

Aby tu byl ještě dalších minimálně 125 let a aby se povedlo vychovávat kluky pro velký fotbal a v neposlední řadě zrekonstruovali areál pro mládež.

Michale děkuji ti za tento rozhovor a přeji ti, ať se ti daří nejen v osobním životě, ale i ve sportovním. A kdo bude příště? Momentálně nejlepší střelec našeho mužstva Jindřich Novotný.

tb