Konečně jsme zlomili prokletí druhých poločasů a dobře rozehraný zápas dotáhli k vítězství. Klukům jsme věřili, že se to musí otočit, je to odměna za dobrou práci v tréninku i v předchozích zápasech. I přes vítězství se nám dnes herně tak nedařilo jako v minulém zápase, kdy jsme daleko lépe kombinovali a udrželi vepředu mnohem více míčů.
Již v úvodu jsme měli velkou šanci, při které však zasáhl skvělé domácí brankář. Následně dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop, pravděpodobně po nějakém faulu. Náš brankář ale nařízenou penaltu skvěle zneškodnil. Následně jsme vstřelili branku my, ale pro údajný ofsajd nebyla uznána. V závěru poločasu jsme po vysokém presinku získali výhodu a náš kapitán nás dostal do vedení.
Druhý poločas jsme nezačali dobře a domácí byli v tuto chvíli lepší. Dostali jsme je i na koně, kdy jsme opět udělali triviální hrubku, kterou domácí nepohrdli. V závěru zápasu jsme však vystřídali, přeskupili trochu řady, zlepšili jsme se v presinku a vytvořili si tlak. Zejména po faulech domácích jsme zahrávali spoustu standardních situací, které domácí s vypětím všech sil odvraceli. Nakonec ale domácí brankář, který předtím několikrát skvělé zasáhl přece jen kapituloval když nestačil na krásnou střelu Pavla Butska.
Máme všichni velkou radost, opakuji se, že herně byla Boleslav asi lepší, ale šancí jsme měli více my. V předchozích zápasech se od nás štěstí odklonilo, dnes naopak při nás stálo. Utkání bylo po všech stránkách velmi těžké.

FK Mladá Boleslav – FK Meteor VIII 1 : 2(0 : 1)
Branky: Hladík, Butsko

Sestava:

Horváth – Růžicka, Butsko, Artim, Zanusso – Hladík, Chaloupka, Havrlík, Bigolet – Eger, Hrubý (66′ Holubec). Trenér: V. Caudr.

VC