V tomto zápase nás čekal těžký soupeř, který se nacházel na druhém místě tabulky. Přesto jsme klukům říkali, že pokud budou hrát svůj fotbal a nebudou mít přílišný respekt k soupeři, můžou uspět i zde. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Poté, co jsme přečkali soupeřovu velkou šanci, jsme začali mít navrch a soupeře dokonale zaskočili třemi góly během deseti minut. Což se ukázalo pro celkový vývoj zápasu jako rozhodující. Je jen škoda, že jsme ještě do poločasu nepřidali další branky. S přibývajícím časem druhého poločasu byla vidět únava na našich hráčích po velice náročném prvním poločasu a Liberec začínal mít převahu, ale vyložené šance si nevytvářel. Domácí snížili dvanáct minut před koncem, ale kontaktní gól se jim vstřelit nepodařilo díky skvělému zákroku našeho brankáře pět minut před koncem. Proto si odvážíme velice cenné vítězství, které ukázalo našim hráčům, že jsou schopni hrát s každým týmem v soutěži. Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Liberec jsme přehráli obrovským nasazením, bojovností a skvělou týmovou hrou. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu, ale musí si uvědomit, že musí pracovat takto pořád dál.

FC Slovan Liberec – FK Meteor Praha VIII 1 : 3(0 : 3)

Sestava:

Autrata – Mucha, Charvát, Job, Hájek – Bouček, Nepraš, P. Marek. Votava – Holinka, Kolesničenko.

Náhradníci: Čtvrtečka, Row, Sýkora, Nečas, Dat Nguyen

TR