Dnešní rozhovor mi poskytl jeden z nejzkušenějších hráčů našeho mužstva: Jan Sůra

Kde jsi začal s fotbalem?

Začínal jsem v rodné Přelouči, ale fotbalově mě vychovali v Pardubicích. Tam jsem strávil krásná mládežnická léta až do mužů.

Fotbal byl na prvním místě nebo jsi zkoušel i jiné sporty?

Ačkoli mám rád všechny sporty, fotbal mě od mala tak moc pohltil, že jsem vždy chtěl zůstat jen u něj.

Jak jsi se dostal do Meteoru?

Dlouho jsem působil ve východních Čechách, ale kvůli studijním a pracovním povinnostem jsem se poohlížel po klubu v Praze. Shodou okolností mě oslovil trenér Tichai, který mě tak do Meteoru přivedl.

Hrával jsi vždy defenzivního záložníka nebo i jiné posty?

Ve středu zálohy se rozhodně cítím nejlépe, ale trenéři mě často stavěli tam, kde bylo zrovna potřeba. Takhle jsem hrál snad na všech postech, což mi někdy spíše škodilo.

Co říkáš na podzimní výsledky našeho mužstva v divizi?

Bodů jsme chtěli mít určitě víc. Na druhou stranu to asi odpovídá tomu, jaké výkony jsme předváděli. Nejvíc nás mrzí ty vysoké prohry a taky ztráty v domácím prostředí.

Do letošního ročníku jsme šli s hodně mladým týmem. Co na něj říkáš?

Je pravda, že se tým obměnil a mladí dostali mnohem více prostoru. Kluci jsou rozhodně nadaní, ale na našem herním projevu byly vidět velké výkyvy. Během zápasů jsme hrozně moc střídali dobré pasáže s těmi tragickými. Možná si někteří mladí ani neuvědomují, že díky úzkému kádru mají možnost prakticky každý víkend hrát v základní sestavě. To je super příležitost ke zlepšení a věřím, že se to časem taky projeví. Až vychytáme taktické problémy a více usměrníme naši hru, bude to dobré.

V letošní sezoně došlo k posílení realizačního týmu. Jak jsi spokojen?

Pro nás se jednalo o hodně pozitivní změnu! Hlavně k nám přibyli velcí srdcaři, kteří tomu dávají maximum. Třeba náš vedoucí svým přístupem už dávno divizi přerostl.

Co říkáš na úroveň dnešní divize?

Myslím si, že už nemá takovou sílu jako dříve. Hodně to ovlivnilo rozšíření ČFL i celkový úbytek hráčů. Pořád je to ale soutěž, kde hraje řada fotbalistů se zkušenostmi z vyšší ligy a plno šikovných hráčů. Po fyzické stránce to také není nic jednoduchého. Na amatérskou soutěž to má určitě dobrou kvalitu.

Čeho chceš ještě dosáhnout s naším klubem?

Podle mě by Meteoru slušela třetí liga. Třeba budu u toho, když se to zase povede. Taky by mi udělalo radost, kdyby u nás vyrostli kluci, kteří se jednou posunou do některé z vyšších soutěž.

Honzo děkuji za rozhovor a přeji ať se Ti daří nejen v osobním životě, ale i v tom sportovním.

Příště vyzpovídám momentálně druhého nejlepšího střelce našeho mužstva Vojtěcha Kostku.

Rozhovor připravil a zpracoval Tomáš Burminov