Závěr podzimní sezóny ve FK Meteoru Praha VIII obstaral, tak jako v předchozích letech(mimo ten loňský) velmi dobře obsazený fotbalový turnaj MŽ U13 „O pohár města Prahy“. Po roční přestávce se jeho VII. ročníku díky opět narůstajícímu počtu nakažených nejen v ČR nemohla zúčastnit zahraniční mužstva. I tak se ale pořadatelům podařilo zajistit dvanáct velmi kvalitních mužstev. O velkém zájmu o tuto již tradiční celostátní akci svědčí i fakt, že např. mužstvo MFK Vítkovice Ostrava na ní dorazilo po dlouhé cestě z Polska, kde absolvovalo o den dříve zápasy Interligy. Aby se turnaj mohl vůbec uskutečnit a zároveň byly dodrženy přísné protiepidemické podmínky, museli pořadatelé vyvinout maximální úsilí při kontrolách účastnících se hráčů, ale i diváků. Nutno podotknout, že obavy z neochoty prokázat se negativním testem nebo dokladem o očkování se nenaplnily a tak se mohli všichni věnovat svému oblíbenému sportu v podání jeho mladých nadějí. Ze skupiny A si semifinálovou účast vybojovala mužstva Č. Budějovic a Slavie a z B skupiny Baníku Sokolov a MFK Vítkovice.

Do finále po výhře 5 : 0 nad týmem ze Sokolova postoupila Slavie Praha. Jejich soupeřem o celkové prvenství se po vítězství nad Vítkovicemi 1 : 0 stali hráči Č. Budějovic, kteří v základní skupině porazili právě Slavii 4 : 1.

Oba zápasy o účast na „bedně“ byly vzácně vyrovnané a odpovídala tomu i skvělá atmosféra, kterou vytvořili přihlížející diváci. Na třetím místě se i po svém náročném cestovatelském a sportovním programu po výhře 1 : 0 nad Baníkem Sokolov stalo mužstvo MFK Vítkovice. Ve finále se už fotbalistům z Č. Budějovic nepodařilo to co ve skupině a podlehli Slavii 0 : 2.

Ceny nejlepším, ale i ostatním účastníkům předali starosta městské části Praha 8 Ondřej Gros, bývalý reprezentant a nejlepší střelec ME 2004 Milan Baroš a manažer akademie Slavie Praha Petr Hurych.

Konec dobrý, všechno dobré. K vidění byly nejen kvalitní výkony hráčů, množství pěkných gólů, ale i neúnavné povzbuzování diváků. Ocenění a poděkování si za podporu celé akce zaslouží především patroni a sponzoři turnaje FAČR a MČ Prahy 8. Zvláštní poděkování patří pořadatelům, kteří povedenou akci připravili.

 

Celkové pořadí turnaje „O pohár města Prahy“

 

1. místo: SK Slavia Praha

2. místo: SK Dynamo Č. Budějovice

3. místo: MFK Vítkovice Ostrava

4. FK Baník Sokolov, 5. FK Viktoria Plzeň, 6. FK Dukla Praha, 7. CU Bohemians Praha,

8. Junior Chomutov, 9. FK Teplice, 10. MFK Chrudim, 11. FK Meteor Praha VIII, 12. FK Motorlet Praha.

 

Nejlepším střelcem se stal Matouš Srb – SK Slavia Praha

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Max Starovič – MFK Vítkovice

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Vojtěch Wolner – SK D. Č. Budějovice

Podrobné výsledky jsou uvedeny v rubrice turnaje.

 

ps