FK Meteor Praha VIII – FK Ostrov 7 : 1(3 : 0)

Branky: 5., 36., 55. Novotný, 34. Frantl, 66. Trenkwitz, 69. Dvořák, 80. Kostka – 57. Dušek      Rozhodčí: P. Kotalík – T. Nejedlo, L. Vojáček                                                                                  DS: V. Havránek                                                                                                                              ŽK: 0 – 3                                                                                                                                               Diváci: 80

Po zimní přípravě nás v šestnáctém kole divize, čekal soupeř FK Ostrov, který se nachází ve spodních patrech tabulky. V týdnu jsme museli řešit problém s hlavním trenérem(J.Fíček), který onemocněl a nemohl se utkání zúčastnit. Jeho roli převzal pro toto utkání asistent P. Seidel. Do zápasu jsme vstoupili aktivní hrou a odměnou pro celý tým byla už v 5. minutě branka Jindry Novotného. 1 : 0. V následné dvacetiminutovce se nám moc nedařilo, ale Frantlova branka ze 34. minuty nás vrátila do zápasu. 2 : 0. Za další dvě minuty už to bylo o tři branky. To se podruhé v utkání trefil Novotný a stanovil poločasové skóre na 3 : 0. K radosti přihlížejících diváků padaly branky i ve druhém poločase. Zasloužili se o ně především domácí fotbalisté. V 55. minutě svoji třetí brankou v zápase dosáhl Jindra Novotný hattrick. 4 : 0. V 57. minutě se dočkali i hosté a Duškem snížili na 4 : 1. To ale bylo z jejich strany vše. Naopak naši hráči byli při chuti. V 66. minutě zvýšil na 5 : 1 Trenkwitz. Šestou branku přidal v 69. minutě Dvořák. 6 : 1 a brankový účet tohoto utkání uzavřel v 80. minutě Kostka. 7 : 1.

S výsledkem a předvedenou hrou jsme spokojeni. Úspěšný start do jarních kol bude ale zapotřebí potvrdit i v příštích zápasech.

Sestava: Toma – Dvořák, Greguš, Frantl, Slavata(76.Kousal) – Král(68. Sochor), Sůra, Němec (85.Maršál), Trenkwitz(76.Vostárek) – Novotný(85.Žáček), Kostka. Trenér: P. Seidel.

tb