Rozhovor s Davidem Slavatou hráčem FK Meteor Praha VIII

Kde a v kolika letech jsi začal s fotbalem?

S fotbalem jsem začínal v pěti letech v Brandýse nad Labem

Jak jsi se dostal do našeho klubu?

Do Meteoru jsem se dostal díky skupince svých kamarádů např. Pavel Žáček, se kterým jsem, už dlouhodobě v kontaktu od nějakých 12 let.

Vím o tobě, že jsi schopen zahrát jak obránce nebo záložníka jak z pravé nebo z levé strany. Co tobě nejvíce vyhovuje?

Přesně tak nedělá mi problém hrát přes nohu, protože jak se říká druhou nohu nemám naštěstí na opírání. Nejlépe se cítím, asi na krajním obránci, protože jsem měl vždy ve zvyku spíše zabránit brance než vstřílení branek. V dnešní době je to tak, že krajní obránci často podporují útok, což já zcela preferuji!

Máš bráchu, který chytá za Slavii U19. Kolik bys proměnil z deseti pokusů?

I když je to skvělý brankář, tak s klidným svědomím můžu říct všech deset, tímto ho zdravím.

Co říkáš na současnou situaci FK Meteor Praha VIII v tabulce? (Rozhovor vznikal po desátém kole soutěže)

Tak určitě vždy je co zlepšovat, máme dost nových hráčů, co přišlo letos z dorostu. Všechno chce čas a věřím, že až si to všechno sedne, tak budeme hrát v horních patrech tabulky.

Máš nějaké utkání v našem klubu, na který rád vzpomínáš a proč?

Mám je to baráž s U19 o postup do celostátní ligy dorostu, kde jsme měli soupeře FK Teplice. Všichni věřili, že jsou Teplice jasným vítězem, ale opak byl pravdou. Venkovní utkání skončilo nerozhodným výsledkem 2:2 a za tři dny se hrála odveta u nás na Meteoru, nedokážu ten moment popsat, bylo to něco neskutečného, když jsme je doma porazili 3:0 a zajistili si postup do dorostenecké ligy.

Čeho bys chtěl ještě dosáhnout v našem klubu?

Nemyslím si, že jenom já, ale i ostatní hráči by chtěli postoupit do 3.ligy.

Davide děkuji ti za rozhovor a ať se ti daří nejen na hřišti, ale také v osobním životě. A koho pozveme příště na rozhovor? Odchovance našeho klub Tomáše Matyse

Autor: Tomáš Burminov – vedoucí mužstva