V prvním jarním mistrovském zápase naše šestnáctka ukázala z pohledu herního velmi povedený týmový výkon. V utkání jsme byli po většinu času jednoznačně lepším týmem, s moderním fotbalovým projevem. Vysoké držení míče, dobrý pohyb, nasazení a agresivita v soubojích a pohledné kombinace byly důležitými parametry, které soupeři neumožnili žádné nadějné situace v naší obranné 1/3. Soupeř se pokoušel dlouhými nákopy překonávat naší obranu, ale spolehliví stopeři míče sbírali ve spolupráci s vysoko postaveným gólmanem. Bohužel jsme mezi 27 a 32 minutou nekorunovali náš pohledný fotbal góly, nevyužili jsme 2 tutovky a další 2 slibné šance a před koncem půle přišel klasický trest z rychlého kontru….ojedinělou situaci soupeř skvěle vyřešil v podčíslení 2 ku 4 a šel do vedení 0 : 1. Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu, my jsme hráli, soupeř nakopával. Během nejslabších 5ti minut naší hry v celém zápase, po naší hrubé chybě v defenzivě, nejprve soupeř zvýšil po rychlé kombinaci na 0 : 2, a za pár minut po životní trefě z 30 metrů trestuhodně nedostoupený stoper Dukly zvýšil na 0 : 3. My jsme ale nepanikařili, neustoupili od organizované hry a soupeře dál tlačili na jeho půlce, ze které se dostával jen odkopy. A přišlo zasloužené snížení na 1 : 3 po krásně vyřešené kombinaci a perfektním zakončení Monterminiho. Dukla se snažila v poslední čtvrtině utkání až úsměvně zdržovat při do nekonečna protahovaných exekucích standardních situací. Soupeře jsme ale stále tlačili na jeho půlce, přišla série několika rohů a trestných kopů, ale skórovat se nám již z intenzivního tlaku nepodařilo.

FK Meteor Praha VIII – Dukla Jižní Město 1 : 3(0 : 1)

Branky: 62’Montermini – 43’Blumentahl, 52’Gregor, 54’Tran

Sestava:

Kornfeld – Veverka, Hladik, Řídel, Lehuta, Žáček, Herálecký, Saleh, Montermini, Domgjoni, Kuta

Střídali: 60´ Hájek, Provazník, Roman, Nedvěd

Autor: Jan Jelínek, trenér