První venkovní zápas jarní části soutěže nás zavedl na horkou půdu Baníku Most-Souš. Utkání se hrálo na umělé trávě. Menší rozměry hřiště jasně nasvědčovali tomu, že to bude bitva a nečeká nás žádný extra pohledný fotbal. První poločas nám dal za pravdu. Soupeř nás presoval, a to nám nechutnalo. Navíc byl hladovější ve středu pole a sbíral většinu odražených míčů. Odměnou mu byla branka ze 16. minuty. 1 : 0. My se v této fázi utkání jen těžko dostávali do zakončení. Až ke konci poločasu výborně předskočil hráče domácích Řídel, nic neuspěchal a skvělou kolmicí vyslal do úniku Březinu. Ten potvrdil svoji momentální dobrou formu a nekompromisní ranou na zadní tyč propálil brankáře domácích. 1 : 1. Naše nabádání k dobrému vstupu do druhého poločasu vyšlo vniveč. Už ve 48. minutě po chybě v rozehrávce jsme soupeři doslova darovali druhý gól. 2 : 1. Paradoxně nás tato inkasovaná branka probudila a přidali jsme na obrátkách. Zjednodušili přechod na útočnou polovinu, začali vyhrávat souboje ve středu hřiště. Museli jsme ale být stále na pozoru. Domácí totiž neustále hrozili z rychlých protiútoků a velmi dobře zahrávaných dlouhých autových vhazováních. V 65. minutě se nám sice podařilo vstřelit branku, ale pomezní s praporkem nahoře byla proti. Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. V 71. minutě se Březina ocitl tentokrát v roli nahrávajícího, kdy poslal samotného na brankáře hostí Šebka, jenž se nemýlil. 2 : 2. Zbytek utkání byl velice hektický. Ani jeden tým nehrál na remízu a nutno přiznat, že více závarů bylo před naší brankou. Nicméně poslední slovo patřilo nám. V poslední minutě jsme Přenosilem zahrávali rohový kop. Jeho střílený centr na přední tyč si nakonec našel cestu do domácí branky a my mohli slavit. 2 : 3. Utkání bylo strašně a plné osobních soubojů. Kluci předvedli výborný týmový výkon. Fakt, že jsme dvakrát museli soupeře dohánět nám jen opět dokazuje sílu tohoto týmu!

Musím pochválit všechny hráče do jednoho. Každý z nich kdo do zápasu naskočil hrál na 100% . Jejich bojovnost, obětavost a nasazení, mne nesmírně potěšil!

FK Baník Most-Souš – FK Meteor Praha VIII 2 : 3 (1 : 1)                   Branky: 16. 48. Černý – 38. Březina, 71. Šebek, 90. Přenosil

Sestava:

Marandici – Tychtl, Řídel, Kalfiřt – Krejzar, Smutný(65′ Navrátil), Přenosil, Kuta(61′ Morots), Honzíček – Šebek(77′ Mázdra), Březina (77′ Herálecký).

Autor: Jakub Čvančara, trenér