Před velikonočním víkendem nás čekalo velmi těžké utkání proti Slavii. Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a celou dobu budeme hrát naplno, ať se děje, co se děje. Úvod byl velice vyrovnaný. My jsme ale nedokázali využít své šance ke skórování a naopak Slavia byla efektivnější. 1 : 0. Do druhé třetiny jsme vlétly jak uragán. Slavii jsme k žádným větším šancím nepustili a naopak jsme to byli my, kdo se dokázal gólově prosadit. Nejdříve Baranek zachytil rozehrávku soupeře a srovnal na 1 : 1. O pár minut později unikl obraně Porokhovskyi a poslal nás do vedení 2 : 1. A to nebylo všechno. Těsně před koncem druhé třetiny unikl po straně Brejžek a zvýšil na 3 : 1. Před třetí třetinou jsme kluky upozorňovali, že Slavia bude chtít zápas překlopit na svoji stranu. Krátce po začátku třetí třetiny mohl přidat naši čtvrtou branku Baranek, ale tváři v tvář gólmanovi neuspěl. O pár minut později Slavia snížila z brejku na 3 : 2 a následně srovnala na 3 : 3. Tato vyrovnávací branka soupeře neskutečně nakopla a naopak nás položila. Než jsme se z toho stihli oklepat, tak byl stav už 3 : 5. Zbývalo 10 minut do konce a my jsme zkusili hrát na riziko s touhou získat aspoň bod za remízu. Toho soupeř využil a přidal ještě dvě branky. Utkání pro nás skončilo velmi krutým výsledkem 3 : 7. Ukázalo se, že proti tak silnému soupeři nesmíme vypnout ani na minutu. I když jsme prohráli, tak jsme ze zápasu mohli odejít se vztyčenou hlavou, jelikož 65. minut jsme byli proti Slavii lepším týmem. Na to se ale historie ptát nebude.

FK Meteor Praha VIII – SK Slavia Praha 3 : 7

Branky: Baranek, Porokhovskyi, Brejžek – 2x Nesvadba, 1x Aminu, Eliáš, Kalik, Pavlíček, Pudlik

Sestava:

Mašek/Mach – Novisedlák, Stasiv, Kolanda, Dům, Baranek, Kubišta, Želinský, Kredba, Balík, Brejžek, Porokhovskyi, Svědínek.

Autor: Tadeáš Ernst, trenér