ČLMŽ U12

K sobotnímu utkání jsme vyjeli k velice kvalitnímu soupeři do Pardubic. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a díky tomu jsme hned ve 2.minutě šli do vedení, kdy se nejlépe ve vápně zorientoval Baranek a poslal nás do vedení 1:0. Dále se hrál velmi dobrý fotbal se šancemi na obou stranách, ale žádná z nich nebyla využita. Vstup do druhé třetiny byl lehce ospalý z naši strany a soupeř ze závaru v našem vápně dokázal vyrovnat na 1:1. Tato branka nás nerozhodila a hráli jsme dál aktivně jako doposud. Bohužel tato naše aktivita nebyla odměna gólem a byl to naopak soupeř , který z rychlého protiútoku udeřil a šel do vedení 2:1. Naštěstí o pár minut později bylo z našeho pohledu opět veseleji, když se po straně uvolnil Brejžek a svou střelou vyrovnal na 2:2 a tím stanovil výsledek po dvou třetinách. Před třetí třetinou jsme klukům kladly na srdce, že ať se ve třetí třetině stane, co se stane, tak musíme hrát pořád stejně aktivně až do konce jako doposud. Bohužel krátce po začátku třetí třetiny byla v našem vápně nastřelena ruka našeho obránce a Pardubice dostaly možnost pokutového kopu, který proměnily a šli do vedení 3:2. O dvě minuty později se dostaly ke střele zpoza vápna, která před našim brankářem Machem skočila, změnila lehce směr a nakonec skončila v naší brance 4:2. Kluci rychle vytáhli míč z naší sítě a byli odhodláni zvrátit nepřiznivý stav. Za dvě minuty se skvěle uvolnil uvolnil Matěja a svou střelou snížil na 4:3. Zbývalo necelých 15 minut do konce a my v touze vyrovnat jsme přešli do více útočného systému. Těchto 15 minut jsme byli zcela dominantní, kdy jsme soupeře skoro k ničemu nepustili a byli jsme to my, kdo se vytvářel brankové příležitosti. Bohužel dvě tyto šance skončily na brankové konstrukci soupeřovi branky a další dvě dokázal soupeř vykopnou téměř z brankové čáry. A proto po závěrečném hvizdu sudího byl výsledek 4:3 pro Pardubice. Sice jsme v tomto utkání prohráli, ale co se týče předvedené hry, bojovnosti, nasazení a celkově týmového výkonu to byl náš nejlepší výkon za celou sezónu. Bohužel fotbal se hraje na proměněné šance a v tom byl dnes o něco málo soupeř lepší. Musíme na tento výkon navázat a věřím, že když budeme takto hrát i v dalších utkáních, tak již nějaký bodový zisk přinese.

FK Pardubice – FK Meteor Praha VIII 4 : 3

Branky:

Myslivec, Borovec, Kynšt (p), Dostál – Baranek, Brejžek a Matěja

Sestava: Mašek/Mach – Novisedlák, Stasiv, Dům, Baranek, Želinský, Brejžek, Matěja, Raab, Kubišta, Potluka, Porokhovskyi, Svědínek.

Autor: Tadeáš Ernst, trenér

1.tř.MŽ U12

V pražské soutěži nás čekalo na domácí půdě derby proti Admiře. Kluci šli do utkání velmi motivovaní a odhlodání toto utkání jednoznačně zvládnout. O speciální motivaci měli zejména postaráni hráči Balík s Novisedlákem, kteří v mladším věku Admirou prošli. A možná i díky lehké přemotivovanosti jsme si nepohlídali ve 2.minutě útok soupeře a ten šel do vedení 0:1. Pro kluky to bylo lehké vystřízlivění, že to samo nepůjde. Což zafungovalo a od té doby jsme byli jasně lepším týmem. Hned v 5.minutě se řítil sám na brankáře Gutu, který byl poslán zemi, což znamenalo penaltu pro nás, kterou s přehledem proměnil Balík. Kluci pokračovali v naší aktivní hře a také díky tomu byli odměněni dalšími brankami v soupeřově síti, které stanovili poločasový výsledek na 6:1. Hráči jsme upozorňovali, že zdaleko nemáme hotovo a druhý poločas začíná za stavu “0:0″, takže i druhý poločas chceme vyhrát o dovézt utkání do vítězného konce. Což se povedlo, kdy dokázali přidat ještě tři branky a po jednom brejku soupeře pouze jednu inkasovat. A tak jsme stanovili konečný výsledek na 9:2 pro nás a zcela zaslouženě jsme v tomto malém derby o Prahu 8 zvítězili. Kluky musíme pochválit za dominantní výkon během celého utkání a jen škoda, že jsme nedokázali využít ještě některé šance, které jsme si vytvořili.

FK Meteor Praha VIII – FK Admira Praha 9 : 2

Branky: 2x Balík, 2x Mach, 2x Novisedlák, Kramer, Čapek a Le Bat

Sestava: Mašek – Novisedlák, Vrba, Bartejs, Raab, Balík, Gutu, Čapek, Le Bat, Tomek, Kramer, Mach, Roubíček