ČLMŽ

Další domácí ligový duel nás čekal proti Ústí nad Labem. Poslední vzájemná utkání s tímto soupeřem skončila vždy remízou, takže do utkání jsme šli s jasným cílem přerušit tuto remízovou sérii a urvat vítězství na svoji stranu. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně ve snaze dát první gól. Za tuto aktivitu jsme byli odměněni hned v 9.minutě, když si míč ve vápně našel Svědínek a svou střelou nás poslal do vedení 1:0. Dále jsme to byli my, kdo byl aktivnější a soupeře jsme do žádných větších šancí nepouštěli. Do konce první třicetiminutovky jsme si ještě vytvořili minimálně dvě brankové příležitosti, ale bohužel žádná nebyla využita a proto prví třetina skončila 1:0. Druhou třetinu jsme začali nejlépe, jak jsme mohli. Kluci na soupeře nalétli a hned po třech minutách byli odměněni gólem, když obraně soupeře pláchl Gutu a svou střelou nás poslal do vedení 2:0. Hra pokračovala v podobném duchu, kde jsme byli troufnu si říct lepším týmem, který si vytvářel šance a soupeř hrozil převážně z rychlých protiútoků. Před třetí třetinou jsme klukům kladli na srdce, že musíme pokračovat v takto aktivní hře, aby jsme utkání dovedli do vítězného konce. Začátek třetí třetiny byl vyrovnaný, pak Ústí začalo vyvíjet trošku větší tlak ve snaze se skóre ještě něco udělat. Drobná zápletka přišla v 74.minutě, když při rychlém protiútoku soupeře byl jejich útočník faulován před naším vápnem, což znamenalo přímý kop z nebezpečné pozice. Střela hostující hráče Volfa byla bohužel tečována naší zdi do protipohybu brankáře Maška a Ústí tak snížilo na 2:1. Naštěstí tato branka námi nějak zásadně neotřásla a kluci chtěli se rychle vrátit do dvougólové vedení. Což se povedlo, když si centr Svědínka našel ve vápně Potluka a svou střelou nám vrátil dvoubrankové vedení. Dvě minuty před koncem bylo ještě veseleji, když se uvolnil ve vápně soupeře skvěle hrající Kubišta a umístěnou střelou tyči nás poslal do vedení 4:1. Klukům to zřejmě nestačilo a proto za dvě minuty ještě dostal míč za obranu Brejžek, který si v tváři tvář brankáře přehodil a stanovil, tak výsledek utkání na 5:1. Po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla, tak v týmu propuknout radost, jelikož gólové i bodové prokletí bylo pryč a my tak konečně slavili v lize vítězství.

FK Meteor Praha VIII – FK Viagem Ústí nad Labem 5 : 1

Branky: Svědínek, Gutu, Potluka, Kubišta a Brejžek – Volf

Sestava:

Mach/Mašek – Novisedlák, Stasiv, Želinský, Potluka, Dům, Kubišta, Baranek, Kolanda, Kredba, Raab, Gutu, Brejžek a Svědínek.

1.tř.MŽ

Po vítězství nad Ústím a krátké obědové pauze jsme přejeli na druhou stranu Prahy, kde nás čekalo utkání proti Zbraslavi. V úvodu bylo vidět, že někteří mají ještě po obědě zataženou ruční brzdu a proto úvod nám vůbec nevyšel, když jsme po 10.minutách prohrávali 0:2. Naštěstí druhá inkasovaná branka nám dala takovou správnou facku, že to samo nepůjde a kluci začali na hřišti zcela dominovat. Do poločasu jsme sice snížili pouze na 1:2, ale věděli jsme, že když budeme hrát opět aktivně, vytvářet si šance, které dokážeme proměnit, tak utkání zcela jistě otočíme. Druhý poločas naše myšlenky potvrdil, kluci jasně na hřišti dominovali, přidávali další branky a utkání zcela zaslouženě jednoznačně otočili na 7:3. Druhý poločas byl naprostou dominancí našeho týmu a doufám, že takové výkony jako ve druhém poločase budeme předvádět příště celé utkání.

SK Zbraslav – FK Meteor Praha VIII 3 : 7

Branky: 2x Makitriuk a Čmejlová – 3x Gutu, Želinský, Kramer, Kredba a Raab