V sobotním podvečerním čase jsme v boji o záchranu přivítali mužstvo 1999 Praha. Stejný počet bodů v tabulce znamenal, že o body půjde oběma. Na podzim nás sice soupeř porazil, ale my jsme mu chtěli tentokrát porážku oplatit. Do zápasu jsme šli tedy patřičně namotivováni. Zápas jsme nezačali nejlépe. Hosté měli v úvodu zápasu hned několik slibných příležitostí a v 7. minutě se dokonce po brance Měska ujali vedení. 0 : 1. Tento hráč měl v prvních 20-ti minutách ještě další příležitosti, ale naštěstí brankař Šrámek ty ostatní pochytal a podržel tak své mužstvo. Po pomalém rozjezdu a inkasované brance jsme začali dobývat branku hostů. Vytvořili jsme si tlak a věřili, že brzy přijde vyrovnávací branka. To se podařilo v 35. minutě kdy se prosadil Kratochvíl. 1 : 1. V tlaku jsme pokračovali i v dalších minutách. Výsledkem snažení byla v 42. minutě druhá Kratochvílova branka a vedení. 2 : 1.

V úvodu druhého poločasu jsme na soupeře vlétli a Žák nám rychlou brankou zajistil vedení o dvě branky. 3 : 1. Za necelých 10 minut se prosadil opět Žák parádní střelou z vápna. 4 : 1. Po další necelé čtvrt hodině hry Žák dovršil svůj „HATRICK“ a zvýšil na 5 : 1. Za další dvě minuty upravil stejný hráč stav utkání na 6 : 1. V boji o záchranu jsme získali cenné tři body a ukončili i sérii předchozích porážek.

FK Meteor Praha VIII – 1999 Praha 6 : 1 (2 : 1)

Branky: 35. a 42. Kratochvíl, 47. 56. 70. a 72. Žák – 7. Měska

Rozhodčí: Vojtěch Hejma – Jan Chrudimský, Marie Kortanová

ŽK: 1 – 4

Sestava:

Šrámek – Hendrych(68. Ficek), Valenta, Kousal, Borovička – Lukavec(68. Illiashenko), Kratochvíl(78. Kohlíček), Dovhaniuk(75. Kramer) – Makailov(78. Šulek), Žák.

Autor: Petr Seidel, trenér