Z třaskavého „derby“ vezeme bod.

Do tradičního utkání se sousedem z Kobylis nastoupily týmy s totožnou statistikou zápasů.

Dvě téměř nejlepší obrany a dva téměř nejhorší útoky v soutěži. Tomu odpovídal i konečný výsledek, který vlastně nikoho nepřekvapil. Zápas velmi ovlivnilo podmáčené hřiště, což vedlo k soubojovému fotbalu, který moc krásy nenabídl a z pohledu našeho herního projevu měl dva odlišné poločasy.

V první části jsme až po deseti minutovém úvodním váhání, kdy měl soupeř několik závarů v naší obranné třetině, jsme se chopili iniciativy. Podrželi jsme balon, měli jsme slušné křídelní náběhy a nebezpečné situace, z čehož vyústila penalta, kterou chladnokrevně proměnil Montermini.

Následovaly další nebezpečné situace, které jsme však neřešili ideálně. Soupeř byl z naší hry nervózní, a místy až příliš agresivní.

V druhém poločase se herní projev Admiry změnil. Domácí byli rychlejší, agresivnější a velmi šikovně kombinovali. Naopak my jsme pozdě presovali a tak přišel zasloužený trest v podobě vyrovnávací branky. Teprve inkasovaný gól nás opět probral. Začali jsme jezdit a vypracovali si několik velmi nadějných situací a jednu gólovku, kterou ale zázračně zlikvidoval domácí gólman.

Posledních patnáct minut to už byl jen tvrdý boj o střed hřiště bez šancí.

FK Admira Praha – FK Meteor Praha VIII 1 : 1(0 : 1)

Branky: 26. Smolík – 22. p.k. Montermini

Sestava:

Kornfeld – Knotte, Hladík, Motejl, Řídel, Žáček, Lehuta, Hájek, Adjei, Saleh, Montermini, Domgjoni.

Sťřídali: 50. Herálecký, 60. Moška, 65. Veverka, Roman,75 Mathauser

 

Autor: Jan Jelínek, trenér