Na závěr jarní části jsme přivítali na domácím hřišti třetí tým tabulky FC Háje a lepší vstup do zápasu s tímto těžkým soupeřem jsme si nemohli přát. Od prvních vteřin jsme aplikovali naší hru založenou na součinnosti při výstavbě hry od gólmana a přihrávkách za obranu soupeře do náběhů křídelních hráčů. Už ve 3. minutě zatáhl míč po lajně až do vápna soupeře Adjei a nekompromisně prostřelil brankáře. 1 : 0. I dalších patnáct minut jsme předváděli velmi slušnou hru, ale nastavenou laťku z úvodu utkání jsme neudrželi. Hráči se přestali aktivně nabízet do kombinace a postupně přenechali iniciativu soupeři, který nás po laciné ztrátě ve středu hřiště v 17. minutě potrestal střelou k tyči. 1 : 1. Bohužel ani v dalších minutách naše středová řada nenacházela recept na presink soupeře a tak první poločas skončil smírně. Do druhého poločasu jsme v podstatě vyměnili celou zálohu. Střídající hráči přinesli do hry potřebnou kvalitu a pohyb s čímž se soupeř jen těžce vyrovnával. Až do konce zápasu jsme předváděli skvělý výkon plný pohybu, kombinací a agresivního napadání. Na hřišti se odehrával opravdu hezký fotbal díky oběma týmům. V 60. minutě jsme šli po rychlém protiútoku díky brance Monterminiho znovu do vedení. 2 : 1. O deset minut později sice soupeř po naší chybě dorovnal na 2 : 2, ale náš tým dnes opravdu ukázal kromě kvality i srdce a větší chuť po vítězství. Do vedení 3 : 2 nás v 76. minutě střelou zpoza vápna svoji druhou trefou vrátil opět Montermini. 3 : 2. Soupeř se nevzdával a do posledních vteřin se s námi rval o výsledek. Naše pozorná obrana v zádech s jistým gólmanem Kornfeldem však už chybu nedopustila. V posledních vteřinách byl navíc blízko k hattricku skvělý Montermini. Na závěr sezony jsme předvedli vyzrálý výkon a můžeme konstatovat, že jsme odvedli za 11 měsíců s tímto týmem kvalitativní posun jak v technických dovednostech tak v taktickém vedení zápasů. Věříme, že se tento mančaft neztratí ani v divizní soutěži U17, kterou bude hrát v příštím ročníku..

FK Meteor Praha VIII – FC Háje 3 : 2(1 : 1)

Branky: 3. Adjei 60., 76. Montermini – 17. Havrda, 70. Krčka

Sestava:

Kornfeld – Pokorný, Hladík, Motejl, Žáček, Lehuta, Hájek, Adjei, Saleh, Montermini, Domgjoni

Střídali: 35. Herálecký, 46. Mathauser, 46. Roman

Autor: Jan Jelínek, trenér