V sobotu dopoledne se na hřišti v Libni odehrálo poslední kolo letošního ročníku ČLSŽ mezi domácím týmem a RMSK Cidlina. Naše mužstvo potřebovalo zvítězit, aby se vyhnulo baráži o setrvání v nejvyšší žákovské soutěží. Tým se celý týden připravoval pod vedením trenérského dua Mathauser, Páník s cílem zmobilizovat zbylé síly, zvednout hráčům sebedůvěru a věřit, že to zvládnou. A děly se věci. Kluci k utkání přistoupili naprosto odpovědně a hladoví po úspěchu. Svědomitě plnili zadaný taktický plán a především v prvním poločase, hráli na 120%. Do vedení jsme šli naprosto zaslouženě už v 4. minutě, kdy se hlavou po rychlé křídelní akci trefil Kalfířt. 1 : 0. Naši hráči soupeře k žádné vážnější akci nepustili. Naopak přidali do konce první půle ještě dvě branky. Nejprve se v 19. minutě trefil Boháč a za další čtyři minuty podruhé v utkání Kalfířt. 3 : 0. Lepší vstup do zápasu si snad ani nešlo přát. No a když se v 50. minutě trefil za záda brankáře soupeře Koštial a zvýšil na čtyřbrankový rozdíl, cítili všichni, že se blíží k vytýčenému cíli. Nutno podotknout, že ani za tohoto stavu to soupeř nevzdával a po brance ze 60. minuty se pokoušel utkání ještě zdramatizovat. V závěrečné dvacetiminutovce měl další dobré příležitostí, ale víc než druhou branku se mu už nevstřelil nepodařilo. Šance na vstřelení další branky jsme měli i my, ale brankář Cidliny střely či rychlé protiútoky našich hráčů pochytal. Celé mužstvo zaslouží maximální pochvalu za nasazení a neobvykle aktivní hru. Pochválit je potřeba i výkon našeho brankáře Huga Blažka, který ve druhém poločase zabránil několika super šancím soupeře a dokázal, jak skvělým gólmanem je. Po zápase byla radost dívat se na šťastné kluky a užívat si spolu s nimi důležité vítězství a záchranu nejvyšších žákovských soutěží pro příští sezónu. Kluci jen tak dál, jsme na vás hrdí.

FK Meteor Praha VIII – RMSK Cidlina 4 : 2(3 : 0)

Branky: 4., 23. Kalfiřt, 19. Boháč, 50. Koštial – 61. Starý, 80+1. Reil

Sestava: Blažek – Janda(49. Koštial), Horký, Musil, Boháč, Cerman, Zídek, Varga(70. Idowu), Kalfiřt, Slanina, Kříž(62. Mutinský).

Autor: Petr Mathauser, trenér