Ten nejprve skóre zápasu srovnal a pak v 91. minutě rozhodl o tom, že tři důležité body získá domácí Meteor. Pozadu nezůstali ani jeho další kolegové z vršovické Bohemky. Lukáš Budínský mu připravil první a Honza Hauer druhý gól. Své umění předvedl i brankář Havránek, kterého hosté překonali jen z pokutového kopu.

Začátek zápasu byl v režii domácích ale Klavíkovi v koncovce scházela přesnost. Nejprve jej už ve 2. minutě ke skórování vyzval dlouhým pasem Jiřík. O čtyři minuty později mu zase na hlavu posadil balón Hauer, ale oba pokusy skončily mimo Ticháčkovu branku. Následné minuty patřily hostům ale i jejich snaha končila u domácího pokutového území. Výjimkou byla 20. minuta kdy se hráčům Domažlic povedla kombinace až do pokutového území při niž domácí pronikajícího hráče faulovali a byl z toho pokutový kop. Ten zcela bezpečně proměnil ve vedoucí gól západočechů Dvořák. 0 : 1. Hosté začali taktizovat a vyčkávali na svoji další případnou příležitost, která by asi znamenala konec domácích nadějí. Většina hry se až do poločasu odehrávala mezi vápny. Nebezpečnými se stávaly zejména brejkové situace na obou stranách. Pro domácí byla nadějně rozehraná ve 28. minutě standartka Budínským ale u zadní tyče číhající Minárčika mířil těsně vedle. O 2. minuty později se na opačné straně vyznamenal Havránek když vytěsnil na roh Dvořákovu hlavičku. Ve 34. minutě se snažil další pěknou přihrávkou najít ve vápně Domažlic Jiřík Fíčka, ale ani on a ani Held s Kadlecem míč do Ticháčkovi branky nedostali. O chvíli později se už domácí hráči a fanoušci radovali. Budínský si vzal na půlce míč, natáhl na sebe hostující obránce a chytře poslal do šance Klavíka, který tentokrát nezaváhal a srovnal skóre na 1 : 1. V závěru poločasu měli zase navrch domažličtí ale ani jednu ze tří příležitostí nevyužili i díky skvěle chytajícímu Havránkovi. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté ale domácí brankář byl vždy na místě. Nejaktivněji z hostí při ohrožování domácí branky byl zejména Došlý ale na Havránka si nepřišel. V 61. minutě ukázal své umění i Ticháček když Budínského střelu vyrazil na roh.

Hosté se dostali do slibné příležitosti ještě v 68. minutě ale ani Leitl domácího golmana nepřekonal. A když své šance neproměnili v 74. minutě Hauer a Klavík a následně v 87. minutě hostující Braun, zdálo se, že zápas nebude mít vítěze. Už v nastavení ale poslal Hauer za domažlickou obranu míč nabíhajícímu Klavíkovi a ten jej nekompromisně uklidil do za záda Ticháčka. 2 : 1. Vzápětí rozhodčí zápas ukončil. Na hřišti i mimo něj propukla ohromná radost.

FK Meteor Praha VIII – TJ Jiskra Domažlice 2 : 1(1 : 1)

Branky: 35. a 91. Klavík – 20. Dvořák

ŽK: 1 : 1

Rozhodčí: Teuber – Kyncl, Krupka. DS: Štěpánek

FK Meteor Praha VIII

Havránek – Jiřík, Minárčika, Moudrý, Hauer – Štefan(85. Frantl) – Held, Budínský, Kadlec(67. Janda) – Fíček(88. Junek), Klavík. Trenér: Pleticha J.

p.s.