Před zápasem s Libiší si málokterý fanoušek Meteoru připouštěl bodovou ztrátu svého mužstva. Jenže o výsledku zápasu obyčejně rozhodují hráči na hřišti, jejich výkony a zejména chyby. Pražané svého soupeře hlavně v prvním poločase zjevně podcenili a svoji herní převahu zužitkovali jen ve vyrovnávací branku až po téměř hodině hry. To však bylo vše.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího bylo patrno kdo měl z výsledku větší radost. Samozřejmě domácí.

Ti sice vlétli do zápasu s nadšením ale už v 5. minutě musel zatáhnou za záchranou brzdu jeden z jejich obránců, který za cenu žluté karty zabránil Jandovi I. v přímém ohrožení branku.   V 9. minutě uvolnil pro změnu Janda II. Míču jehož střelu ale z těžké pozice domácí brankář chytil. O dvě minuty později mohl potrestat Pražany za ztrátu míče při obléhání domácí branky Slavíček, který se po dlouhém osvobozujícím odkopu dostal za obranu hostí ale svoji stoprocentní šanci zahodil. Hráči Meteoru se i nadále snažili dobýt domácí branku ale jejich hra často postrádala přesnou přihrávku a podobné to bylo i se zakončením. Místo aby hráč, který dostane do pokutového území přihrávku volil co nejednodušší řešení, zpracovává si míč tak dlouho až mu jej obránci odkopnou od nohy. To se potom branky těžko střílí. A když se k tomu přidá obětavost a bojovnost domácího týmu pak musí být každý připravený na všechno. Ve 28. minutě chyboval ve středu hřiště Jurčík a dlouhý lob jednoho z domácích hráčů směřující do prázdné branky Kohlbeck s velkým úsilím vyrazit nad břevno. Na rozehraný rohový kop si však naběhl nikým nestřežený Zuskin a hlavou poslal Středočechy do vedení 1 : 0. Ve zbylých minutách prvního poločasu měli slibné příležitosti na vyrovnání ještě Janda I., Jelínek a těsně před přestávkou Junek ale ani jedna z nich využita nebyla.

Druhý poločas začali libeňští očekávaným náporem. V 50. minutě trefil Janda I. po Jelínkově přihrávce jen brankáře. O osm minut později se zelenobílý už dočkali. Při obléhání domácí branky napálil míč nejaktivnější hráč hostí Jelínek a s pomocí teče bránícího hráče srovnal skóre na 1 : 1. Hosté svůj tlak ještě zvýšili ale vítěznou branku ne a ne vstřelit. A tak byl zbytek zápasu ve znamení křečovitého tlaku hostí a houževnaté obrany domácích, která tentokrát slavila úspěch.

TJ Sokol Libiš – FK Meteor Praha VIII  1 : 1(1 : 0)

Branky: 29. Zuskin – 58. Jelínek

ŽK: 3 – 2

HR: Aubrecht

Sestava Meteoru:

Kohlbeck – Jurčík, Daňhel, Moudrý, Boruta – Štefan – Jelínek, Janda II., Janda I.(68. Omcirk), Míča(89. Jiřík) – Junek. Trenér: J. Pleticha.