Do pražské Libně, na stadion divizního Meteoru zavítal v rámci 3. kola Poháru České pošty vedoucí celek Gambrinus ligy FK Baumit Jablonec. Hosté přijeli se silnou sestavou a odhodláním o svém postupu rozhodnout co nejrychleji. To se jim nakonec povedlo, Meteor jasně přehráli a zaslouženě slavili bezproblémové vítězství.

Před samotným zápasem ocenil 1. místopředseda FAČR JUDr. Jindřich Rajchl předsedu domácího klubu, brzy 60 letého, Ing. Miloslava Volfa cenou Dr. Václava Jíry za celoživotní zásluhy o rozvoj fotbalu. Po potlesku cca 520 diváků, kteří se v Libni sešli, již hlavní rozhodčí Ondřej Lerch zahájil první poločas. Od začátku zápasu Jablonečtí drželi míč na svých kopačkách a kombinační hrou se snažili dostat přes domácí obranu. Zkoušeli to především po stranách a před branku domácího brankáře Kohlbecka přiletělo několik nebezpečných centrů. První opravdová šance ale patřila domácím. Jelínek v 8. minutě krásně vysunul Junka, který běžel sám na Špita. Bohužel pro domácí ale branku minul. O chvíli později si první zákrok připsal Kohlbeck, střela Vukadinoviče ale postrádala razanci. Po čtvrthodině se už ale skóre měnilo. Tomáš Jablonský nacentroval z levé strany přesně na Eliáše, který Kohlbecka zblízka překonal poprvé 0:1. Hned po rozehrávce se šikovně kolem hostující obrany protáhl Jurčík, ale na jeho přihrávku před před dotírajícím Junkem zareagoval včas Špit. Meteorští v tu chvíli netušili, že je čeká hororová desetiminutovka. Nejprve ve 22. minutě utekl obráncům Vaněk, naservíroval balón na kopačku kanonýra Lafaty a ten se nemýlil 0:2. David Lafata přesně zakončil i další pěknou kombinační akci. Ve středu hřiště si narazil míč s Haurdičem a přesnou střelou z hranice velkého vápna nedal Kohlbeckovi šanci 0:3. Ve 30. minutě už bylo prakticky rozhodnuto. Vukadin Vukadinovič se nemýlil hlavou po dalším centru Jablonského. Jablonec si v tu chvíli s bojácně hrajícími domácími dělal co chtěl. David Lafata mohl završit hattrick, ale jeho nebezpečnou střelu Kohlbeck vyrazil. Jablonečtí, spokojeni s vysokým vedením, v samém závěru poločasu trochu polevili a zejména snaživý Jelínek občas hostujícím obráncům nadělal problémy. Do šance se ale domácí nedostali a tak poločas zakončila jen ne příliš nebezpečná, dalekonosná Jelínkova střela.

Druhou půli nastoupil Meteor s odhodláním vstřelit favoritovi alespoň gól. Hned na začátku musel Špit zasahovat po akci Míči a jeho přihrávce na Jelínka. Jelínek měl velkou šanci v 55. minutě, když obral o míč Beneše a řítil se na branku. Špit ale proti střele k tyči vytáhl velmi dobrý zákrok a střelu vytěsnil na roh. O chvíli později měli snaživí domácí svou největší šanci zápasu, když Štefan našel krásnou přihrávkou za obranou Junka, ten však trefil jen nohy Špita. Když pak branku přestřelili Petr Janda II. a následně i Jelínek, přišel trest na druhé straně. Zkušený Tomáš Čížek se z ničeho nic ocitl sám za velkým vápnem a neomylně poslal Jablonec do pětibrankového vedení. Zvýšit ho mohl v 68. minutě Vukadinovič, ale rychlý brejk po ose Haurdič – Eliáš, zakončil střelou vedle. O pět minut později pokoušel z dálky štěstí domácí kapitán Daňhel, poté co o míč na půlce oloupil Čížka, ale trefil pouze síť nad brankou. V poslední čtvrthodině se dvakrát vytáhl mladý brankář domácích. Nejprve vyrazil Čížkovu umístěnou střelu a poté ještě nebezpečnější Vaňkovu ránu vytáhl na břevno. Přesto ještě jednou kapituloval. V samém závěru chyboval Daňhel a střídající Zoubele ne příliš prudkou, ale umístěnou střelou uzavřel skóre zápasu.

Branky: 22., 26. Lafata, 15. Eliáš, 30. Vukadinovič, 62. Čížek, 90. Zoubele
ŽK: Boruta (Meteor)
Rozhodčí: Lerch – Kovařík, Hrabovský

Sestavy:
Meteor: Kohlbeck – Jurčík, Daňhel, Moudrý, Boruta – Štefan, Jiřík (32. Frantl) – Jelínek, Janda II., Míča (80. Janda I.) – Junek (75. Bublík). Trenér: Josef Pleticha
Jablonec: Špit – Štochl, Kysela, Beneš (61. Simerský) – Čížek, Vaněk, Eliáš, Jablonský (61. Kovařík), Haurdič – Lafata (61. Zoubele), Vukadinovič. Trenér: Václav Kotal