I když byli pražané po většinu zápasu lepším týmem, mohli díky své nedůslednosti v obranné činnosti přijít v posledních vteřinách utkání i o ten aspoň jeden. Domácí kapitán Verner ale nabídnutou šanci nevyužil a tak o šťastnějším z tohoto zápasu musely rozhodnout pokutové kopy, v kterých byli domácí stoprocentní.
Začátek utkání patřil domácím. Hráčům z hlavního města chvíli trvalo než zjistili, že se už hraje o body a jen díky duchapřítomnosti obránce Frantla neinkasovali už v 1. minutě. Hráči Rakovníka ve svém tlaku pokračovali, ale když nevyužil v 6. minutě Kučera drobného zaváhání brankáře Caudra, který vše následně napravil, začali se do zápasu dostávat stále víc i hráči Meteoru. Jenže problém s přesným zakončením neměli jen domácí borci, ale i hosté. Po gólech volali zejména situace z 9. a 14. minuty. V obou případech selhal na hranici malého vápna jindy nemýlící se Fíček. V prvním případě po přesném centru Běhounka poslal lehký míč jen do náruče brankáře Cipra. V tom druhém zase netrefil branku po ukázkovém sólu Hrdiny. Hráči Meteoru byli sice aktivnější, ale v koncovce sterilní. Nutno však dodat, že domácí tým dobře bránil a svého soupeře do dalších vážnějších situací nepouštěl. Pražané se před Ciprovu branku snažili dostat aspoň za pomoci centrovaných míčů, ty však v drtivé většině končily v jeho rukavicích. Větší vzrušení přinesla ještě příležitost Výborného v 37. minutě, kterého ale vychytal Caudr. Na druhé straně se o pár minut později netrefil do černého po pěkné akci Daňhela, Minárčika s Horváthem ani jinak velmi aktivní Hrdina a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu zejména v tom, že obě obrany hrály pozorně. Hlavně ta domácí odrážela snahu hostí o vstřelení branky ve větším počtu. Jejich cíl neobdržet branku a neprohrát se stále víc blížil realitě. Marná byla snaha Horvátha, Jeřábka, Minárčika ale i dalších zásobovat své spoluhráče co nejvíc přihrávkami, které by dopomohly ke vstřelení branky. Většina útoků končila buď na pozorné obraně rakovnických nebo v rukou jejich brankáře či mimo jeho branku.
V závěru utkání se diváci přece jen dočkali vzrušujících momentů. Nejprve poslal v 85. minutě Dvořák z levé strany do šestnáctky soupeře střílený centr, na který nikdo včetně brankáře Cipra nereagoval a míč jen o fous minul domácí branku. O další dvě minuty později se ale Rakovnický brankář vyznamenal při střele Minárčika, kterou vytěsnil konečky prstů do bezpečí. Když už se zdálo, že se utkání dohraje v klidu, přišlo Šimkovo podcenění situace při bránění a tutová šance domácího Vernera. Ten však z blízka na Caudra nevyzrál. Libeňský brankář velkou měrou pomohl svému mužstvu, že si z Rakovníka odvezli aspoň bod.

T. Rakovník – FK Meteor Praha VIII 0 : 0. p.k. 5 : 3
branky:
ŽK: 5 – 3
Rozhodčí: Novotný M. – Němec, Matějček
Delegát: Bláha

FK Meteor Praha VIII
Caudr – Běhounek, Frantl, Daňhel, Šimek – Jeřábek, Minárčik, Horváth, Hrdina(72. Dvořák) – Koutenský(46. Leitner), Fíček(46. Zelenka). Trenér: Jeřábek K.

ps