FK Meteor Praha VIII vs. FK Baník Most

0 : 3

Základní sestava: Pšenčík (36´ Sirotek) – Kodýtek, Kubík, Gregor O., Ceccarelli – Přibyl T., Lupač, Stojka, Molnár (53´ Jeníček) -Přibyl M., Žák (45´Gregor M.)

Dne 29. 9. jsme na svém hřišti přivítali dosud neporažený tým FK Baník Most. Do zápasu jsme nastoupili s velikou chutí a odhodláním bojovat. Hráči dobře napadali rozehrávku soupeře, plnili taktické pokyny trenérů a zodpovědně si přebírali hráče. Hra byla od prvních minut vyrovnaná a dařila se nám kombinace na malém prostoru. Naopak moc se nám nedařili finální přihrávky do gólových situací, zbytečně a zbrkle jsme se zbavovali míčů. V 15. minutě díky nedůrazu ve středu zálohy a chybnému přebrání hráčů jsme soupeři dovolili vstřelit první branku. Po obdržené brance nás soupeř zatlačil před naše pokutové území, ale hráči si s tímto tlakem dokázali poradit a nedovolili soupeři vstřelit další branku. A tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Ve druhém poločase jsme se snažili hrát stejně zodpovědně jako v prvním. Škoda jen,že jsme ve 43. minutě obdrželi druhou branku a soupeř navýšil skóre na 0:2. Po druhé obdržené brance jsme sáhli ke střídání. V zápětí na to, v 54. minutě po rohovém kopu a chybě gólmana, soupeř zvýšil na 0:3. Obdržená branka nás nepoložila, ba naopak. Hráči, díky dobrému pressingu, začali soupeře dostávat pod tlak a nutit k chybám. Nyní jsme to byli my, kdo zatlačil soupeře před pokutové území a snažili se naší převahu korunovat brankou. Bohužel veškeré střelecké pokusy a šance na vstřelení branky končili v rukavicích hostujícího gólmana. Hráči Mostu si asi mysleli, že to budou mít na Meteoru jednoduché, ale díky odhodlání a bojovnosti hráčů jsme jim jejich cestu za třemi body dost znepříjemnili a byli jsme mu důstojným soupeřem. Na závěr bych chtěl všem hráčům poděkovat za týmový výkon, přístup k zápasu, bojovnost po celou dobu zápasu a vydání se ze všech sil.