U-14

FK Junior Děčín vs. FK Meteor Praha VIII

4 : 5    (3:2)

Základní sestava: Hájek – Kodýtek, Kubík, Ceccarelli, Kadlec (36´Milický) – Přibyl T. (61´Jeníček), Gregor O., Stojka (61´Molnár), Lupač (64´Janeček) – Gregor M. (42´ Turek), Přibyl M. (48´ Žák)

Branky: 27´ Lupač (3:1), 28´ Gregor O. (3:2), 37´ Přibyl T. (3:3), 54´ Kodýtek (4:4), 59´ Turek (4:5)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zavítali na hřiště FK Junior Děčín. Na dobře připraveném trávníku jsme se od začátku snažili hrát kombinační fotbal. Hra se nám celkem dařila a měli jsme více ze hry, ale soupeř po individuálním průniku skrz naší obranu hned z první šance vsítil branku (1:0). Poté se hra celkem vyrovnala a my jsme se dále snažili hrát svojí hru. Ale soupeř vytěžil z minima maximum, po střele pod břevno ze střední vzdálenosti jsme již prohrávali 2:0. O to větší rozčarování přišlo, když soupeř po našem laxním přístupu v pokutovém území zvýšil již na 3:0. Nebyli jsme na tom v tuto chvíli psychicky dobře, takový začátek čekal jen málokdo. Hráče to ale “nepoložilo” a nadále se snažili kombinovat a trpělivě čekali na svoji příležitost. Ta přišla ve 27. minutě, kdy po pěkné kombinaci na jeden dotek a centru z levé strany si míč našel Lupač a hlavou snížil stav utkání na 3:1. Hned z dalšího útoku jsme vstřelili druhý gól. Gregor O. vystřelil za hranící velkého vápna a tečovaná střela jedním z bránících hráčů si našla cestu do soupeřovi branky (3:2). Tyto dva slepené góly nám velice pomohly a poté jsme si vytvořili velký tlak. Bohužel, ani jednu šanci jsme nedokázali proměnit ve vyrovnávací branku. A tak se šlo do kabin za stavu 3:2 pro domácí.

Co se nám nepovedlo v závěru prvního poločasu, to se nám povedlo hned na začátku druhé půle. Po krásném pasu za obranu a centru z pravé strany Přibyl T. hlavou vyrovnal (3:3). Ovšem vedení nám nevydrželo dlouho, ve 39. minutě po nešťastném podklouznutí gólmana šel soupeř opět do vedení (4:3). I za tohoto nepříznivého stavu jsme si vytvářeli vyložené šance. V jedné z nich běžel Přibyl T. sám na gólmana, přelomoval ho, ale míč se od hrací plochy odrazil prapodivným způsobem a branku přeletěl. Měli jsme i několik šancí po standardních situacích, ale žádná šance gólem neskončila. Až v 54. minutě po centru z pravé strany se do balónu nádherně opřel Kodýtek a nedal domácímu gólmanovi šanci (4:4). I nadále jsme měli více ze hry a podařilo se nám skórovat i ze standardní situace. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Turek a strhl vedení na naší stranu (4:5). Hráli jsme stále aktivně a chtěli vedení pojistit další brankou. To se nám ale nepodařilo, i když šance na to byly, ba naopak jsme měli ještě hodně práce v obraně, kdy se soupeř snažil s výsledkem ještě něco udělat. Musím hráče pochválit a poděkovat jim za bojovnost a hlavně psychickou odolnost, kdy i za nepříznivého stavu stále věřili v to, že mohou zvítězit a soupeře porazit. Ještě jednou díky kluci!!!