V sobotu 19. 11. se v mládežnickém areálu FK Meteor Praha VIII v Bedřichovské ulici uskutečnil za významné podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Fotbalové asociace ČR již III. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mladších žáků(U13). O tom, že je tento turnaj čím dál oblíbenější, svědčí i jeho velmi kvalitní obsazení. I tentokrát totiž přijala pozvání mužstva, která u nás v této kategorii patří mezi nejlepší. Navíc jej svoji účastí obohatili i mužstva ze Slovenska (ŠK Senec), Německa (FC Energie Cottbus) a Rakouska (LASK Linz).

I když počasí hráčům, organizátorům i divákům moc nepřálo, měly zápasy velmi dobrou kvalitu, ale i kulisu. Ze dvou šestičlenných skupin nakonec do závěrečných bojů o medaile postoupily všechny čtyři pražské celky. Na tom, že závěrečné boje o medaile byly ryze pražskou záležitostí má velký vliv i to, že podmínky, které Magistrát hlavního města Prahy, vytváří pro mládežnický sport v Praze, postupně přinášejí své ovoce.

Ostatní týmy, které se umístily shodně na třetích až šestých místech v základních tabulkách, se utkaly o konečné umístění na 5. až 12. místě.

V prvním semifinále porazila Slavia 4 : 1 Meteor a ve druhém zvítězila Sparta nad Bohemians 1905 1 : 0. O tom, že na 3. místě skončí Bohemians Praha 1905 rozhodla v duelu s domácím týmem až branka dosažená jen několik vteřin před závěrečným hvizdem rozhodčího. Ve finálovém utkání mezi Spartou a Slavií byla k vidět urputná bitva, která skončila bezbrankovou remízou. O vítězi celého turnaje tak rozhodla střelba se značky pokutových kopů, v kterých byla nakonec šťastnější Sparta a obhájila tak své loňské prvenství. Ceny a dárky všem více či méně úspěšnějším účastníkům předali na závěr turnaje místostarosta MČ Praha 8 a poslanec Parlamentu ČR Matěj Fichtner a předseda pořádajícího klubu Miloslav Volf.

Uspořádat turnaj na takové úrovni jak se letos podařilo, by určitě nešlo bez aktivní podpory a pomoci partnerů jako jsou Magistrát hlavního města Prahy, Fotbalová asociace ČR, Městský úřad Prahy 8, dalších sponzorů a dobrovolných organizátorů. Za to všem patří velký dík.

 

Celkové pořadí:

1. AC Sparta Praha

2. SK Slavia Praha

 3. Bohemians Praha 1905

 4. FK Meteor Praha VIII

5) FK Teplice, 6) FK Ústí n/L, 7) FK Baumit Jablonec, 8) FK Ml.Boleslav, 9) FC Baník Ostrava, 10) LASK Linz, 11) FC Energie Cottbus, 12) ŠK Senec.

 

Individuální ocenění:

Nejlepší hráč: Dimitar Adžiev (Jablonec)

Nejlepší střelec: Dominik Maxa (Ústí n/L)

Nejlepší brankář: Tomáš Trhlín (Meteor)

 

 

fs