Vítězem fotbalového turnaje MŽ U13 „O pohár města Prahy“ se stali hráči Slávie

Dne 16.11.2019 se ve sportovním areálu v Bedřichovské ul. konal už VI. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mladších žáků U13 „O pohár města Prahy“, který FK Meteor Praha VIII každoročně pořádá u příležitosti státního svátku 17. listopadu. Turnaje se i tentokrát účastnilo dvanáct týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po šesti. Jednalo se opět o velmi kvalitně obsazený turnaj, kdy kromě mužstev z Čech, Moravy a Slezska, dorazily i zahraniční týmy ze Slovenska, Německa, Maďarska a Polska. Pohodovou atmosféru v hledišti a kvalitní výkony    všech účastníků ovlivnilo i nezvykle teplé a příjemné počasí.

Ve skupině “A” se spolu utkali, domácí Meteor Praha, trojnásobný vítěz turnaje Sparta Praha, slezský Baník Ostrava, německá Viktoria Berlín, slovenská Lokomotiva Trnava a Slovan Liberec. Boje ve skupině byly do poslední chvíle velmi vyrovnané a o postup do semifinále usilovaly  rovnou čtyři mančafty. Úspěšní nakonec byly pražská Sparta, která postoupila z prvního místa         a druhá Viktoria Berlín. Domácí Meteor skončil o skóre ve skupině třetí před Baníkem Ostrava, Libercem a Trnavou.

Ve skupině “B” svedly souboje mezi sebou, pražská mužstva Slavie a Motorletu s plzeňskou Viktorkou, polskou Wroclawí, maďarskou Újpestí a moravským Slováckem. V této skupině jasně dominovala Slavia Praha, která suverénně postoupila z prvního místa. Svými kvalitními výkony ji do semifinále doprovodila z druhého místa Viktoria Plzeň. Třetí ve skupině skončilo Slovácko před Motorletem, Wroclawi a Újpesti.

I závěrečné boje o umístění nabídly jako vždy nejen emoce, ale i kvalitní a vyrovnané souboje všech účastníků. Nejprve v souboji o 11. příčku porazila Újpest Trnavu těsně 1 : 0. V zápase             o  9 – 10 místo zvítězila Wroclaw 2 : 0  nad Slovanem Liberec.  Utkání o 7- 8 místo nabídlo první penaltový souboj v němž byl po remíze 1 : 1 s Motorletem úspěšnější Baník Ostrava.                      V boji o 5 – 6 místo pak přehrálo Slovácko domácí Meteor 4 : 1.

V prvním semifinále se utkali loňští finalisté Sparta Praha(trojnásobný vítěz) a Viktorka Plzeň(loňský vítěz). O vítězi tohoto klání musely po bezbrankové remíze opět rozhodovat pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější tentokrát sparťané. Druhým finalistou se stala Slavia, která porazila  mladíky z Berlína tím nejtěsnějším výsledkem 1 : 0.  Finálový souboj nabídl další derby pražských “S”. Slavia v něm po zásluze zvítězila 2 : 0 a získala trofej pro vítěze. Toto, ale i další ocenění zúčastněným družstvům a vybraným jednotlivcům

- nejlepší hráč : JÁCHYM PALIVEC  z FK Meteor Praha VIII

- nejlepší brankář : TOMÁŠ RONEC  z FC Slovan Liberec

- nejlepší střelec : ŠTĚPÁN ADAM  z SK Slavia Praha

na závěr turnaje předal starosta MČ Praha 8 pan Ondřej Gros spolu s předsedou pořádajícího klubu Miloslavem Volfem.

Poděkování za velmi dobré výkony a reprezentaci svých klubů si zaslouží všechny zúčastněné týmy, delegovaní rozhodčí, pořadatelé z řad trenérů a rodičů a také sponzoři a patroni zejména MČ Praha 8, FAČR, ČEPS a.s., Zelik s.r.o. a Belsport bez nichž by se tato velká a úspěšná akce jen těžko organizovala. Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře a duchu fair-play. Už nyní se   těšíme na jeho příští VII. ročník a věříme, že jeho kvalita bude opět minimálně na stejné úrovni.

fk